Basis Peak: Sledujte své tělo při sportu

Připadá vám, že nedostatečně využíváte svůj iPhone pro sportovní aktivity? V tom případě ho můžete rozšířit o speciální doplněk jménem Basis Peak, který je dokonalým přístrojem pro sledování tělesných funkcí během sportu. Váš telefon vám následně bude sloužit jako zařízení pro kontrolu fyziologických funkcí. Nejedná se o obyčejný gadget, ale o skutečného pomocníka pro sportovce.

Basis Peak je přístroj, který na první pohled připomíná digitální náramkové hodinky. Jedná se ovšem o měřič fyziologických funkcí těla, mezi které patří teplota těla, srdeční tep, měření aktivit, kvalita spánku, trasování vzdálenosti a další. Jedná se o nástupce svého předchůdce s názvem Basis B1, který byl však těžký a nepraktický, Basis Peak je velmi lehký přístroj, který při sportu uživatelé téměř ani neucítí.

Měření tepu je při sportu důležité, když ze sebe chcete dostat nejlepší výkon, ale i když potřebujete shodit přebytečná kila. Obzvláště pokud chcete sportem hubnout, tak by se váš tep neměl při sportu dostat pod 150 tepů za minutu. Přístroj pomůže sledovat tep při každé aktivitě. Jestliže běháte nebo jezdíte na kole, tak se vám bude zamlouvat funkce trasování. Při běhu vám může být měřen počet krků a vzdálenost. Veškeré údaje lze srovnávat i s tepem a zjistit, kde jste se namáhali nejvíce.

Pokud vám i dlouhý spánek způsobuje kruhy pod očima, tak vám Basis Peak pomůže s měřením kvality spánku. Basis Peak vás kontroluje neustále, nemusíte mačkat tlačítko, že jdete spát, sám to pozná a začne sledovat váš spánek. Pokaždé, když bude spánek nekvalitní, tak se to projeví na vašem tepu a ten lze pak podrobně sledovat na telefonu. Spárování proběhne velmi lehce a uživatelé pak mohou zjistit, jak moc je jejich spánek nekvalitní a mohou začít tento problém řešit.

 

Oficiální cena je za Basis Peak 200 dolarů. Přístroj velmi připomíná chytré hodinky, takže pokud jste je někdy používali, tak ani nepoznáte rozdílu. Přístroj se skládá z hlavní části, která má tvrdý dotykový displej Gorilla glass o velikosti 1,25 palce. Basis Peak je k dispozici v bílém nebo černém barevném provedení. Ať už hodláte měřit svůj běh, chůzi, jízdu na kole, nebo spánek, Basis Peak si můžete zakoupit na oficiálním webu http://www.mybasis.com/

Předchozí článek

5 doplňků pro iPhone, které musíte mít

Následující článek

Jakou si dáte kávu? Řekněte to iPhonu

Související články

Race After 1977: Adrenalinové závody se skvělou grafikou

Máme pro vás tip na novou závodní hru, která se před několika dny objevila v App Store. Race After 1977 se odehrává v post-apokalyptickém světě, kde na vás čeká 10 různých tratí rozdělených do pěti prostředí. Hra nabízí velmi pěknou 3D grafiku s detailními texturami prostředí a vozidel, navíc nechybí celá řada efektů, které zážitek z hraní ještě více umocňují.