4iThumbs: test hardware klávesnice pro iPhone

Zajímavý produkt 4iThumbs dokáže nalepit klávesnici přímo na váš displej. Přečtěte si zkušenosti s touto nalepovací klávesnicí, která by vám měla pomoct psát SMS na vašem iPhone.

Jedna z věcí, kvůli které někteří lidé odsuzují iPhone jako plnohodnotný telefon, je absence hardwarové klávesnice. Již tu bylo několik pokusů ji nahradit, ale většinou byly tyto klávesnice objemné a ne vždy plnohodnotně fungovaly. Těmto problémům se dokonale vyvarovala klávesnice 4iThumbs – je malá, lehká, levná a nechá se uschovat na zadní straně přístroje.

4iThumbs je nabízena v několika variantách – klávesnice pro psaní na výšku, na šířku nebo pro oba režimy psaní. Já se dostal k verzi “na výšku”, proto recenze patří této verzi.

4iThumbs sedí pouze na anglickou klávesnici.

Vzhledem k tomu, že firma vyrábějící tuto klávesnici sídlí v Americe, tak je logicky její produkt uzpůsoben na anglickou verzi iPhone klávesnice. To je bohužel značná překážka pro české uživatele, ovšem virtuální tlačítka zapadnou mezi ta hardwarová i na české verzi, i když trochu jinak, než by měla. Zde si musí každý vybrat sám, jestli chce anglickou klávesnici a diakritiku psát podržením písmene nebo “novým” způsobem u české klávesnice, ale zase si zvykat na posunuté klávesky na klávesnici.

Instalace je velmi snadná a pokud byste si nevěděli rady, tak pomůže instruktážní video natočené přímo prodejcem. Já jsem instaloval právě podle videa, protože z přiloženého manuálu jsem si nebyl zcela jistý co a jak. Po zdárném nalepení mi nad a pod displejem zůstaly “úchytky”. Nyní už pouze stačilo zasunout poslední část výrobku – samotnou folii s vylisovanými klávesami.

Zde se bohužel projevilo to, že jsem klávesnici testoval na iPodu Touch a ne na iPhone. Klávesnici jsem měl malinko problém dostat do přesné pozice, ale po chvilce hraní jsem “úchytky” přelepil na správné místo a folie s klávesami přesně sedla na displej, resp. “zobáčků” na nalepených úchytkách.

Musím říct, že se na ní psalo opravdu o něco lépe. Ze začátku jsem si sice zvykal, ale po chvíli to již šlo. Jedna z dobrých vychytávek je také možnost uschování klávesnice na záda přístroje v době, kdy není potřeba.

4iThumbs - systém uchycení

Osobně mám však stále radši ničím neupravenou iPhone klávesnici, kterou považuji za jednu z nejlepších vůbec. Hardware klávesnice zajistí hlavně to, že se téměř vždy trefíte do písmene, které chcete stisknout. Já však nemám žádný problém se psaním na virtuální klávesnici, a tak jsem tuto vychytávku po nějakém čase sundal a čekalo mě další překvapení – černé úchyty dost “kvalitně” poškrábaly folii krycí displej. V tu chvíli jsem byl rád, že jsem si ochrannou folii koupil a předešel tak poškrábání displeje, ale také jsem byl poměrně naštvaný, že ji mohu rovnou vyhodit.

Rozhodnutí je tak pouze na vás. Pokud chcete zkusit “pevnou” klávesnici na svém iPhonu, tak je toto řešení asi nejrozumnějších (hlavně díky ceně 15$), zároveň tím ale také riskujete poškrábání displeje. Já v tomto produktu nevidím nic převratného a i nadále zůstávám u virtuální klávesnice. Další informace a ceny najdete na webu 4iThumbs.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

AR.Drone: neuvěřitelná vychytávka pro iPhone

Následující článek

iPhoneTips na Facebooku: více jak 1000 fanoušků!

Související články