Major Mayhem: střílečka, která procvičí vaši přesnost a pohotovost

Vaším cílem v této “minimalistické střílečce” nebude nic menšího než zachránit celý svět a ještě k tomu najít svou přítelkyni, kterou zajali nepřátelští vojáci.

Už jsem mnohokrát psal, že střílečky zřejmě nebudou kvůli svému nepohodlnému ovládání herním tahounem dotykových zařízení. Vývojáři ze studia Adult Swim (kteří stojí za zajímavou hrou Monsters Ate My Condo) se mnou zřejmě souhlasí, což se odráží v dnešní hře nazvané Major Mayhem – v ní si sice pořádně zastřílíte, ale toto střílení bude přímo na míru ušité dotykovému displeji. V této hře kromě toho, že se samozřejmě budete snažit zachránit svět (jak jinak), budete také pátrat po přítelkyni hlavního hrdiny, kterou zajali nepřátelští vojáci.

Myšlenka hry je poměrně jednoduchá – až na výjimky neovládáte pohyb postavy, pouze střílíte a střílíte a střílíte, protože o nic jiného v této hře ani nejde. A díky tomu, že máte prakticky volné ruce, není potřeba mířit nějakým složitým posouváním prstu po obrazovce, ale přímo klepáním na místa, kam chcete vystřelit.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TZbuMSK-0FM[/youtube]

A jak že se tedy budete vyhýbat nepřátelským kulkám, když nemůžete ovládat pohyb? Je to jednoduché – váš hrdina stráví většinu času schovaný za nějakou překážkou (strom, komín, auto, slon) a vykoukne pouze v případě, že ho přimějete vystřelit. V tu chvíli se stává zranitelným, ovšem pouze vůči přesně mířeným nepřátelským kulkám. Ty poznáte, protože jsou označeny blikajícím červeným kruhem – jen tyto střely vás dokáží zranit.

Možná se teď zdá, že to bude poměrně jednoduché, což většinou bude – ale ne vždycky. Jak budete postupovat do pokročilejších a pokročilejších misí, nepřátelé budou rychlejší, bude jich víc a budou mít lepší brnění. Cestou také narazíte na speciální nepřátele nebo, chcete-li, bossy, jejichž sestřelení nebude vůbec jednoduché.

Na výběr budete mít z několika zbraní od běžné pistole, přes kulomet a brokovnici až po raketomet. Každá zbraň se chová jinak, ubírá jiné množství životů a je nutné ji jinak nabíjet. Zbraně můžete sbírat, vypadnou-li z mrtvých nepřátel.

Životy máte celkem tři a jejich počet můžete odvodit podle toho, jak váš hrdina vypadá. Nejdříve mu ustřelí přilbu, poté vestu, no a běhá-li po bojišti polonahý, měli byste se opravdu snažit, aby ho nikdo netrefil.

Jediné, na čem záleží, jsou získané body. Za každou obyčejnou trefu získáte bod a za každou výjimečnou se vám zvýši násobící koeficient – to třeba když se vám podaří někomu sestřelit klobouk nebo trefíte-li po cestě slepici. Bonusové body můžete také získat za ochranu civilistů a mnoho dalších věcí.

Major Mayhem bych nazval jako “minimalistickou střílečku”. Samozřejmě že nejde o plnohodnotné střílení, ale pokud mám mluvit za sebe, tak mi to vůbec nevadí. Mám rád hry, které jsou přímo uzpůsobené dotykovému displeji – a to tahle bezpochyby je.

Grafika hry je také jednoduchá, ale příjemná a plně dostačující. Vaše skóre za každou kapitolu se sčítá a synchronizuje s Game Center, takže si hned můžete prohlédnout, který s vašich přátel umí lépe střílet. Hra má navíc vysokou znovuhratelnost, protože než získáte v každé misi tři hvězdičky, tak vám to chvíli zabere. Škoda jen těch achievementů, které z nějakého podivného důvodu chybí. Možná v dalším updatu?

Major Mayhem je jednoduchou střílečkou, která procvičí vaši přesnost a pohotovost. Jednoduchý scénář nabídne vysokou míru znovuhratelnosti, která znamená hodiny a hodiny hraní. Grafika a zvukové efekty se nesou v duchu celé hry. Mám-li mluvit za sebe, můžu vám hru jedině doporučit. Dávám 75%. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.1.

Major Mayhem – 0,79€ – App Store link (iPhone/iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Czech Pharmacies: nejbližší lékárny ve vaší kapse

Následující článek

Gmail na iOS: klient pro iPhone, iPad a iPod touch je na AppStore

Související články

Nuu Mini Key: Hardwarová klávesnice pro iPhone 4

Na berlínském veletrhu IFA byla představena zajímavá QWERTY klávesnice pro iPhone 4, kterou chce výrobce uvést na trh ještě do konce roku pod názvem Nuu Mini Key za cenu pohybující se okolo 60 USD (zhruba 1 150 Kč). Koukněte na fotky tohoto zajímavého gadgetu.