Promile.info: alkohol tester přímo ve vašem iPhone

Moc dobře to znáte, chcete popíjet s kamarády, ale pak musíte řídit. Jak ale zjistit, kdy už budete střízliví? Nepotřebujete alkoholtester, stáhněte si Promile.info!

Moc dobře to znáte, chcete popíjet s kamarády, ale pak musíte řídit? Jak ale zjistit, kdy už budete střízliví? Nepotřebujete alkohol tester, stáhněte si Promile.info!

Aplikace Promile.info mám může pomoci v mnoha situacích. Pokud jste se pár hodin před jízdou báli napít něčeho alkoholického, z touto aplikací se už bát nemusíte. V opravdu krásném a jednoduchém grafickém rozhraní si totiž snadno zjistíte, kdy už budete po požití alkoholu střízliví. Samozřejmě aplikace vám nemůže zaručit, že přesně na minutu, kterou spočítá, nebudete mít v krvi ani kapku alkoholu. Ale podle váhy, věku a pohlaví vám tento čas poměrně přesně vypočte. A to je také to první, co musíte v aplikaci nastavit, osobní údaje. Po jejich zadání už můžete začít pít. Na časové ose, rozdělené na hodinové části, které pak obsahují ještě další tři dílky, můžete přidávat vaše alkoholické pití. K přidání na jednotlivé časové úseky jsou k dispozici: Pivo o objemu 0,5l, pivo 0,3l, 0,1l vína, velký a malý panák a ještě “Můj drink”. Kliknutím na nápoj ho přidáte do grafu, kliknutím na nápoj v časové ose se nápoj odstraní.

V horní části na vodorovné časové ose přehledně vidíte, kdy jste začali pít a přibližnou dobu vašeho vystřízlivění. Při kliknutí na tlačítko informací “i” se dozvíte aktuální hladinu alkoholu v krvi a nějaké to poučení navíc. Celou časovou osu pak v menu můžete jednoduše smazat a začít znovu měřit.

Určitě vás zajímá položka “Můj drink”. A určitě jste na to přišli. V nastavení aplikace je tento drink jakýsi váš žolík, protože se předpokládá, že můžete pít za jednu akci i jiné druhy alkoholu, než ty přednastavené. Nastavíte si tedy přesný objem alkoholu a obsah sklenice, podle toho, co zrovna pijete. Tato funkce je docela užitečná, pokud nejste omezeni jen na pivo.

Promile.info má i funkci alkoholové rychlokalkulačky. V ní není žádná časová osa, jen kliknete na jeden či více nápojů jako u časové osy a přibližná doba odbourání alkoholu se vypočítá. To se hodí zejména pokud jste si dali jen malé množství nápojů a chcete hned zjistit, kdy budete bez alkoholu. Na obrázku můžete vidět tři jednoduchá tlačítka pro obsluhu: “plus”, “mínus” a “clear” (smazat).

O využití aplikace bych se nebál, pokud zrovna nejste člověk, co alkohol nepije. Navíc je aplikace zdarma, takže není nad čím váhat. Z osobní zkušenosti mohu říci, že v hospodě s tím na chvíli pár lidí pobavíte, některým (včetně sebe) možná i zachráníte řidičský průkaz a testování aplikace bylo jedno z nejpříjemnějších vůbec, zvláště potom, co bylo v časové ose více ikonek nápojů.

Promile.info – Zdarma – AppStore link

Rád bych upozornil, že aplikace poskytuje pouze orientační informace, které jsou ověřeny experimentální biochemickou praxí. Tvůrci aplikace upozorňují, tato služba v žádném případě nenahradí atestované alkoholtestery a jejím používáním nevznikají žádné právní nároky uživatele vůči poskytovateli služby a tímto ani vůči nikomu z redakce iPhoneTips.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad 3: novinky, které by mohl nabídnout nový model

Následující článek

AppTips #2: aktuální tipy na iOS aplikace a hry zdarma

Související články