Dvojrecenze: ochuťte lidem obědy a pak si zastřílejte ve vesmíru

Recenze her Hot Plates a Super Blast, z nichž v první budete ochucovat obědy a v té druhé čistit vesmír od agresivních plechových monster.

Dnes se opět podíváme na celkem dvě hry, a to na hry natolik odlišné, že byste dvě odlišnější hledali opravdu jen těžko. V té první se pokusíme správně ochutit obědy pomocí patřičných omáček a kečupů a v té druhé se pustíme do vesmíru, který potřebuje vyčistit od podivných železných tvorů, kterým nemá nikdo odvahu se postavit do cesty. Pusťme se tedy do toho!

Hot Plates

Hot Plates je hrou, ve které si tak trošku zahrajeme na kuchaře. A to zřejmě na kuchaře v nějaké (hodně) závodní jídelně, neboť naším jediným úkolem bude ochucovat talíře pomocí čtyř různých omáček – červené, hnědé, zelené a modré. Dokázal bych si představit, co se skrývá pod prvními třemi barvami, ale ta čtvrtá je mi opravdu záhadou, protože jsem žádnou takovou modrou omáčku neviděl (možná je to šmoulová). Jídel budou také čtyři druhy, a to steak, hot dog, salát a koláč – steak opatříte hnědou omáčkou, hot dog červenou, salát zelenou a koláč modrou, zkrátka vždy tou barvou, které se jídlo co nejvíce podobá.

Omáčkovat budete ve třech zůzných herních módech. V tom prvním budete mít tři životy a tři pásy s talíři, z nichž každý pro jistotu jede jiným směrem. Tento mód je pravděpodobně nejvíce “challenging”, protože nejen že se nesmíte s omáčkou splést, ale také nesmíte nechat žádný talíř odjet nepolitý, protože co by si potom zákazník pomyslel, že. Zkrátka a dobře, musíte být schopní pokročilého multitaskingu, abyste to všechno zvládli.

V druhém módu bude zase záležet na vaší pozornosti, neboť sice budete mít pouze jednu omáčku, ale zato budete muset rozlišovat mezi těmi hot dogy, které v sobě mají párek a těmi, které tam mají dynamit (jak se to mohlo stát, se mě opravdu neptejte). Trefíte dynamit a bum – hra končí. Vypadá to snazší, než to doopravdy je, to mi věřte. No a do třetice se budete pokoušet ochutit co nejvíce talířů v časovém limitu jedné minuty s tím, že se tolerují vaše chyby. Dokáže někdo ochutit více jak 110?

Celkově bych hru zhodnotil spíše pozitivně, vadí mi akorát její krátká trvanlivost, vcelku podivná hudba a obecně zvukové efekty a také vyšší cena, které je podle mě u této hry přemrštěná. Pokud vám ale právě došla výplata a rádi vaříte, určitě si tuto hru pořiďte. Moje hodnocení: 70%. Hra byla recenzována ve verzi 1.4.

Hot Plates – 1,59€App Store link

Super Blast

Pokud už jste se navařili hodně nebo právě nemáte peněz nazbyt, tak nyní zpozorněte. Podíváme se totiž na hru, která nejen že je zdarma, ale zároveň neurazí žádného fanouška vesmíru, sci-fi a podobných věcí. Je sice velice jednoduchá, ale zato chytlavá a perfektně se hodí například na autobusovou zastávku nebo pod školní lavici, když zrovna učitelka říká něco extrémně nudného o národním obrození.

Vesmír totiž okupují jakési železné a podivně svařené obludy, které budete muset vymýtit. Problém je ale v tom, že nesmíte žádnou z oblud pustit za svá záda, jinak je po všem. Hra se ovládá pohybem telefonu, a tak může být občas trošku obtížnější se trefit. Během hry si můžete také vylepšovat zbraň sestřelováním různých power-upů a také jednou za čas použít jakousi “záchrannou explozi”, která vymýtí celé herní pole – hodí se obzvlášť přo případ, kdy už je vám jasné, že je pozdě. Všimejte si také, jak se obludy různých barev chovají – přijdete totiž například na to, že červená po sestřelení vybouchne a zneškodní všechny obludy ve své blízosti. A to se může hodit.

Super Blast je opravdu typickou oddechovkou bez hlubšího smyslu, ovšem to, že je zdarma, jí dodává na zajímavosti. Hratelností ani grafikou neurazí, a tak nevidím žádný důvod, proč si hru nestáhnout a alespoň nevyzkoušet. Moje hodnocení: 75%. Hra byla recenzována ve verzi 1.0.1.

Super Blast – freeApp Store link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Ramps: nebezpečně chytlavá hra s velkými ambicemi

Následující článek

Mad Skills Motocross: Videorecenze šílených krosek

Související články

Race After 1977: Adrenalinové závody se skvělou grafikou

Máme pro vás tip na novou závodní hru, která se před několika dny objevila v App Store. Race After 1977 se odehrává v post-apokalyptickém světě, kde na vás čeká 10 různých tratí rozdělených do pěti prostředí. Hra nabízí velmi pěknou 3D grafiku s detailními texturami prostředí a vozidel, navíc nechybí celá řada efektů, které zážitek z hraní ještě více umocňují.

Bird Strike: jedna z najlepších a najzábavnejších hier

Túto hru som si stiahol, tak ako väčšinu free hier, bez nejakých väčších očakávaní, no takmer ihneď po spustení ma oslovila naozaj veľmi pekná a vtipná grafika. Po pár minútach (neskôr hodinách) hrania som sa od tejto zábavnej hry doslova nevedel odlepiť. Teraz už môžem s pokojným svedomím povedať, že sa jedná o jednu z najlepších a najzábavnejších hier, aké som doteraz na svojom iPhone hral. A čo naviac, je úplne zadarmo...