MacBook Air: má novinka od Apple problém s displejem?

Po oslavných recenzích a ukázkách nového MacBooku Air přichází tentokrát zprávy spíše nemilé. Někteří noví vlastníci i redaktoři informují o problémech nového přístroje od Apple.

Po oslavných recenzích a ukázkách nového MacBooku Air přichází tentokrát zprávy spíše nemilé. Někteří noví vlastníci i redaktoři informují o problémech nového přístroje od Apple.

Jeden z nových majitelů vložil na YouTube video, kde je vidět poblikávání displeje ve vertikálních liniích. V komentářích se objevuje názor, že porucha může být na grafické kartě, která se až moc přehřívá. Po restartu se v tomto případě dostane displej do normálu.

I samotní redaktoři mluví o různém zbarvování displeje, například redaktor Macworldu na svém Twitteru sdílel fotky z různých dní s různými barvami přes celý monitor. Začal u šedé, skončil u modré. Pomohl vždy až restart.

K problémům grafickým přibyl i tzv. Kernel Panics (“zapnikaření jádra”), což je taková jiná obdoba Blue Screen Of Death u Windows. U Mac OS X se objevuje zcela vyjímečně (mě osobně nikdy nepostihla), každopádně u redaktorů Cult Of Mac se objevil tento problém třikrát během 4 dnů (dvakrát na 13-ti palcovém a jednou na 11-ti palcovém Airu).

Uvidíme, zda-li problémy vyřeší updaty nebo se jedná o problémy na hardwaru. Přesto se tu objevuje jisté spojení s minulostí. Pamatujete na skvrny na displeji iPhone 4 nebo anténu? Nebo problémy s displeji velkých iMaců? Snad už se Apple se Stevem Jobsem trochu ponaučí a nestane se běžnou věcí, že s příchodem nových produktů se objeví nemalé procento nových vlastníků s nemalými problémy. Apple vždycky znamenal kvalitu, ale tyto okolnosti na kvalitě spíše ubírají.

3 comments
  1. Ajajaj. Už zase. Možná že to může být “zase” náhoda zveličená médii, ale i kdyby to tak bylo, tak je to signál pro PR oddělení (nebo nevim jak to mají v Applu). Výrobky Applu jsou zkrátka pod drobnohledem – pokud hodlá produkovat revoluční a inovativní výrobky a zároveň si udržet střídmé portfolio výrobků bude zboží od Applu vždycky na prvních stránkách novin. A to hlavně v tom špatném světle – každý si rád přečte skandální selhání (fanoušci Apple si tyto články asi nečtou rádi, ale čtou je. O tom to je. 🙂
    Co z toho plyne? Apple musí mít kontrolu nad kvalitou svých výrobků mnohonásobně větší než konkurence, protože jakákoli chyba je bude stát mnohem víc než konkurenci, ta (konkurence) totiž není tolik vidět. Navíc když se člověk podívá na ceny Apple zařízení, není se co divit a takové chování ze stran médií je podle mě oprávněné. Sám mám MacBook a iPod touch. Chtěl jsem si koupit iPhone, ale ty aféry mě dosti odrazují. Víte co, člověk si říká “Za tu cenu…”

    1. Zprávy tohoto typu jsou vždy diskutabilní, protože nikdo neví kolik uživatelů má vlastně daný problém. Každopádně tento článek neměl být ve stylu “Air má plošně problémy”, spíš informujeme o tom, že se někde na světě objevilo pár kusů s problémem displeje. Uvidíme časem…
      A co se týče iPhone, s odstupem času se ukázalo, že problém s anténou není až tak vážný, jak se spekulovalo.

  2. Tak hlavním cílem těchto provokativních článků je trochu nakopnout Apple, aby si dával víc pozor, bohužel je to daň za to, že se velice rozrůstá. Nejhlavnější věcí je, aby se z něj nestal další Microsoft 🙂 .. A ano, cena je právě vyšší kvůli kvaitě, ale když na vás padne ta smůla, že dostanete vadný výrobek, tak pak vás to ještě víc naštve. Tohle snad žádný plošný problém nebude, přesto se objevil, tak snad to dopadne dobře 🙂 A je pravda že média, hlavně ta co se o Apple nezajímají primárně , tyto zprávy berou jako mega novinky a ví že se to dobře čte a napíšou to ještě jako větší katastrofu. Proto by si měl opravdu Apple dávat větší pozor, abysme mohli posmívat jen my a ne ti druzí nám, jako tomu bývalo doposud 🙂 😀

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad is Electric: nová TV reklama na Apple iPad

Následující článek

iPhone 5: budeme pomocí něj platit v obchodě?

Související články

iPad 3: AMOLED displej v novém iPadu?

Není to tak dlouho, co jsme Vám přinesli zprávu ohledně úspěchu Samsungu ve výrobě displeje 10,1" s rozlišením 2560 x 1600. Spolu s ní jsme se ale dnes dočkali zprávy, že nový iPad by mohl být i průkopník (co se týče Apple produktů) i v použití displeje - podle posledních informací bude totiž iPad 3 obsahovat AMOLED displej.

iPhone 4S: Apple dnes představí inovovanou “čtyřku”

Spekulací kolem nového iPhone se během posledního roku vyrojilo hned několik. Tou poslední zprávou před samotným uvedením, kterou vám na tomto serveru přinášíme, je několik informací o iPhone 4S. Jeho představení dnes večer je už prakticky jisté, máme pro to několik důkazů, které vás také přesvědčí.