apple airpower

Na internetu se objevilo video funkčního prototypu AirPower.

Kdo by si ji nepamatoval – nabíječka AirPower, u které Apple v roce 2017 nasliboval hory doly nikdy nespatřila světlo světa. Nyní se ale na internet dostalo video s funkčním prototypem této nabíječky.

AirPower měla být bezdrátová Qi nabíječka od Applu s několika cívkami. Ty měly zařídit nabíjení zařízení v jakékoliv poloze na nabíječce. AirPower dokonce měla místo pro více zařízení, takže jste mohli nabíjet například Apple Watch a iPhone zároveň.

Velkým lákadlem také mělo být propojení se softwarem samotných zařízení. Při položení iPhonu na nabíječku se měla ukázat pěkná animace a následně aktuální stav nabití. Pokud na nabíječce byly Apple Watch nebo AirPods, i ty se na zamykací obrazovce iPhonu objevily.

AirPower ale nikdy nespatřila světlo světa a v roce 2019 byl vývoj oficiálně ukončen. Podle Applu nedokázala splnit nároky na kvalitu, kterou si firma u svých produktů hýčká. Mluvilo se mimo jiné o častém přehřívání. Minulý týden se ale na Twitteru ukázalo video s prototypem této nabíječky, který je funkční a to včetně animací a softwarové podpory!

Předchozí článek
iPhone 13

iPhone 14 Pro může být v roce 2022 dodáván s rámem nebo krytem ze slitiny titanu

Následující článek
apple csam

Apple vydal obsáhlý dokument vyjadřující se ke čtení fotek na vašich iPhonech

Související články