Macally SmartMate: zadní kryt pro iPad se Smart Coverem

Pokud si k iPadu pořídíte Smart Cover, stále vám zůstává jedna strana iPadu nechráněná. I tu však můžete ochránit díky Macally SmartMate.

Pokud si k iPadu pořídíte Smart Cover, stále vám zůstává jedna strana iPadu nechráněná. I tu však můžete ochránit díky Macally SmartMate.

Smart Cover ochrání vždy jednu stranu iPadu. Když s ním zavřete displej a chcete iPad někam položit, nastává riziko poškrábání zadní části. Zadní hliníková strana je krásná na pohled i na dotek, ale o to lépe se při neopatrném zacházení poškrábe. Od toho je tu Macally SmartMate, který ochrání zadní stranu iPadu a navíc je kompatibilní se Smart Coverem.

V balení dostanete jen samotný kryt, což je vcelku logické. Jelikož vlastním černý Smart Cover, vybral jsem si černou variantu, ale k dispozici je ještě bílá a průhledná. Kryt je vyrobený z tvrdého plastu, který je až překvapivě příjemný na dotek a v ruce se drží opravdu dobře a příjemně. Pokud iPad s krytem položíte například na stůl, nebude po něm snadno klouzat, ale bude držet. Na zadní straně najdete mezi středem a dolní polovinou pouze malé logo Macally.

Macally SmartMate zakryje celou zadní část iPadu, má však všechny výřezy pro důležité prvky iPadu. Nezakrytý je reproduktor, všechna tlačítka, dock a jack konektor, fotoaparát a nezapomnělo se ani na horní mikrofon a výřezy pro Smart Cover. Pokud vlastníte 3G verzi iPadu, pro výměnu SIM karty budete muset kryt vždy sundat. Jako bonus je výřez pro otevírání, který vypadá jako u MacBooku Air. Když jsem po dvou týdnech používání chtěl otevřít kamarádův iPad se Smart Coverem, marně jsem poslepu hledal tento výřez. Je to věc, na kterou si rychle zvyknete a bude vám při používání příjemná.

Kryt je tlustý jako Smart Cover a zachovává si velmi nízký profil nad displejem. Pokud si tedy nějakým způsobem třete ruce o boky iPadu při hře, psaní apod., nebude vám kryt nijak vadit. I přes nízký profil má však 4 nožičky v každém rohu, které jsou mírně zvýšené a při položení iPadu displejem na podložku bude displej mírně zvednutý a nehrozí riziko poškrábání. Při použití se Smart Coverem stačí nejdříve nasadit Smart Cover a poté připevnit kryt. Macally SmartMate má totiž část vyhrazenou pro kovovou část Smart Coveru a při uchycení kryt tuto část překryje a Smart Cover tak není možné odepnout.

Upěvnění je vymyšleno nenápadně a velmi chytře. Vedle nožiček v rozích jsou i malé plastové bouličky směrem dovnitř, které při vložení iPadu jen zacvaknou a až překvapivě dobře drží. Při odepínání stačí opět lehce zatlačit a kryt se uvolní. Nejdříve jsem se bál o kompatibilitu s polohami Smart Coveru, ale vše funguje jako bez krytu. Smart Cover při zavření sedí přesně na displeji, při pozici na psaní kryt nepřekáží a i při pozici na sledování filmů drží Smart Cover stejně, jako bez krytu.

Celkově jsem po dvou týdnech používání velmi spokojen. Bez obav můžete iPad pokládat na povrchy, které by bez krytu poškrábaly zadní hliníkovou část. Díky krytu přežije iPad i nějaké menší pády, které kryt utlumí. iPad je samozřejmě těžší, než iPhone, takže s větší výškou pádu mnohem více narůstá riziko poškození. Macally SmartMate hezky vypadá, povrch se nijak nešpiní a mohu ho jen doporučit.

+

  • tvrdý a odolný
  • snadné upěvňování
  • nízký profil nad displejem – nevadí ruce při používání
  • výřez jako u MacBooku pro pohodlné otevírání Smart Coveru
  • pokud máte koupený Smart Cover a chcete ochranu zadní části iPadu, nemusíte si kupovat rovnou celý iPad Smart Case

  • bez Smart Coveru není tak pěkný (vyboulená část pro uchycení Smart Coveru)
  • iPad se Smart Coverem a Macally SmartMate je o trochu těžší
  • málo barevných variant

Kryt Macally SmartMate pro iPad 2 si můžete zakoupit na stránkách MacZone.cz za cenu 791Kč včetně DPH. Tímto děkujeme serveru MacZone.cz za poskytnutí Macally SmartMate na testování. (Další odkazy: bílá varianta, průhledná varianta)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gSRkA6L_OR0&feature=plcp[/youtube]

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Dexter the Game 2: tento podzim se bude vraždit

Následující článek

Je náhodné přehrávání v iTunes opravdu náhodné?

Související články

O2: Prodej iPhone 4 začne o půlnoci, víme za kolik!

Český operátor Telefónica O2 dnes mnohým z vás rozeslal zprávu, ve které informuje o startu prodeje iPhone 4 ve čtvrtek přesně o půlnoci na Václavském náměstí v Praze. O2 zároveň oficiálně odhalilo dotované ceny, které budou zejména pro věrné zákazníky se službou Mobil+ poměrně přijatelné.