Broken Sword: nejlepší Point&Click adventura na iPhone

Milovníci adventur se silným příběem mají v dnešních dnech hody. iPhone verze Broken Sword: The Director’s Cut naštěstí není pouhá kopie hry z PC. Dobře anglicky vybaveným hráčům adventur by tato hra určitě neměla uniknout!

Milovníci adventur se silným příběhem mají v dnešních dnech hody. Proč? Nedávno totiž vyšla legendární adventura známá z PC (vydaná v roce 1996), která se jmenuje Broken Sword. iPhone verze The Director’s Cut naštěstí není pouhá kopie hry z PC, ale přináší do série Broken Sword také novinky. Dobře anglicky vybaveným hráčům adventur by tato hra určitě neměla uniknout!

To, že vývojáři z Revolution Software reinkarnovali hru z roku 1996 není náhoda. V roce 2009 vyšel nový Broken Sword také na platformách Wii a DS a dle všeho se tento remake u zákazníků “chytil”. Proč tedy nevyzkoušet legendu také na iPhone?

Příběh, který je samozřejmě u adventure nejdůležitější, je opravdu poutavý a díky výborně zvládnutým (anglickým) dialogům se do něj opravdu lehce ponoříte.V původním Broken Sword byl hlavním (mužským) hrdinou George Stobbart, v Director’s Cut doplňuje příběh mladá dívka Nicole Collard. Autoři nezapoměli na humor, takže se při komentářích zasmějete. Titulky jsou podle mě dobře čitelné a protagonistům jde dobře rozumět, na druhou stranu je ve hře opravdu dost rozhovorů, proto by ji měli volit pouze hráči se zvládnutou angličtinou.

Výborně zpracované jsou hádanky a puzzle, kterých je ve hře opravdu hodně. Jak si můžete všimnout na obrázku, jde o různé logické úkoly, zjišťování hesel, ruzných kombinací apod. Už samotné puzzle v této hře by stočily na vydáné  jedné samostatné hry, proto pokud máte rádi hádanky, Broken Sword vás potěší.

V úvodu je psáno, že jde o Point & Click, které se na PC ovládá myší. Na iPhone se s tím Revolution Software (kteří mimochodem stojí také za úspěšný Beneath a Steel Sky) popralo opravdu na výbornou a hraní je prakticky bez chyb. pohyb v lokacích, práce s inventářem, nebo plnění puzzle – vše je zvládnuté na jedničku. Výborné technické zpracování podtrhuje orchestrální hudba s opravdu kvalitním mluveným slovem.

Pokud rozumíte anglicky, máte rádi adventury, jste fanoušci Broken Swoard, nebo prostě jen chcete zkusit nejlepší Point & Click hru na iPhone, zde jste na správné adrese a Broken Sword: The Director’s Cut vás určitě nadchne.

Broken Sword: The Director’s Cut5,49 € – 353 MB

133 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

SuperApple #7: tipy a triky pro váš Mac

Následující článek

DotsGloves: speciální rukavice pro iPhone

Související články

iPhone OS 4.0: video recenze nových funkcí

Jak jsme vám již naznačili v článku věnovaném iPhone OS 4.0, nových funkcí je opravdu dost. Na ty nejvýznamějsí vychytávky jako multitasking, nový mailový klient, složky, digitální zoom fotoaparátu, možnost psát na bluetooth klávesnici, nebo třeba novinky ve fotkách se můžete kouknout v rychlé anglické video představení.