Broken Sword: nejlepší Point&Click adventura na iPhone

Milovníci adventur se silným příběem mají v dnešních dnech hody. iPhone verze Broken Sword: The Director’s Cut naštěstí není pouhá kopie hry z PC. Dobře anglicky vybaveným hráčům adventur by tato hra určitě neměla uniknout!

Milovníci adventur se silným příběhem mají v dnešních dnech hody. Proč? Nedávno totiž vyšla legendární adventura známá z PC (vydaná v roce 1996), která se jmenuje Broken Sword. iPhone verze The Director’s Cut naštěstí není pouhá kopie hry z PC, ale přináší do série Broken Sword také novinky. Dobře anglicky vybaveným hráčům adventur by tato hra určitě neměla uniknout!

To, že vývojáři z Revolution Software reinkarnovali hru z roku 1996 není náhoda. V roce 2009 vyšel nový Broken Sword také na platformách Wii a DS a dle všeho se tento remake u zákazníků “chytil”. Proč tedy nevyzkoušet legendu také na iPhone?

Příběh, který je samozřejmě u adventure nejdůležitější, je opravdu poutavý a díky výborně zvládnutým (anglickým) dialogům se do něj opravdu lehce ponoříte.V původním Broken Sword byl hlavním (mužským) hrdinou George Stobbart, v Director’s Cut doplňuje příběh mladá dívka Nicole Collard. Autoři nezapoměli na humor, takže se při komentářích zasmějete. Titulky jsou podle mě dobře čitelné a protagonistům jde dobře rozumět, na druhou stranu je ve hře opravdu dost rozhovorů, proto by ji měli volit pouze hráči se zvládnutou angličtinou.

Výborně zpracované jsou hádanky a puzzle, kterých je ve hře opravdu hodně. Jak si můžete všimnout na obrázku, jde o různé logické úkoly, zjišťování hesel, ruzných kombinací apod. Už samotné puzzle v této hře by stočily na vydáné  jedné samostatné hry, proto pokud máte rádi hádanky, Broken Sword vás potěší.

V úvodu je psáno, že jde o Point & Click, které se na PC ovládá myší. Na iPhone se s tím Revolution Software (kteří mimochodem stojí také za úspěšný Beneath a Steel Sky) popralo opravdu na výbornou a hraní je prakticky bez chyb. pohyb v lokacích, práce s inventářem, nebo plnění puzzle – vše je zvládnuté na jedničku. Výborné technické zpracování podtrhuje orchestrální hudba s opravdu kvalitním mluveným slovem.

Pokud rozumíte anglicky, máte rádi adventury, jste fanoušci Broken Swoard, nebo prostě jen chcete zkusit nejlepší Point & Click hru na iPhone, zde jste na správné adrese a Broken Sword: The Director’s Cut vás určitě nadchne.

Broken Sword: The Director’s Cut5,49 € – 353 MB

133 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

SuperApple #7: tipy a triky pro váš Mac

Následující článek

DotsGloves: speciální rukavice pro iPhone

Související články