Rocket Bunnies: pomozte nakrmit meziplanetární králíky

Recenze hry Rocket Bunnies, ve které se budete snažit nakrmit hordu řvoucích meziplanetárních králíků a nenechat se přitom sežrat vesmírným pavoukem nebo být vcucnut do černé díry.

Představte si, že jdete večet spát a když už skoro usínáte, ozve se ze sousední planety králičí řev, který vás nenechá spát, ani kdybyste se snažili sebevíc. Co naplat, malí králíci jsou hladoví a mají chuť na mrkev, a tak vám nezbyde nic jiného, než vytáhnout z garáže svou vesmírnou loď a vyrazit je všechny nakrmit, abyste se mohli konečně alespoň trošku prospat. Bohužel ne všechno je ale tak jednoduché, jak to vypadá…

Pokud se těšíte na nějakou superakční vesmírnou střílečku, ve které budete laserem ničit zástupy vesmírných lodí, tak vás nejspíš zklamu – ve hře Rocket Bunnies nebudete mít ani laser a dokonce nebudete ani střílet. Hra ale perfektně procvičí váš postřeh a schopnost rychle reagovat, zatímco vás bude celou dobu těšit překrásnou grafikou.

Hlavním hrdinou je vesmírný králičí pilot s poněkud šíleným výrazem (podezřívám ho, že jede na něčem hodně kvalitním), který donekonečna krouží kolem planet všech možných rozměrů a snaží se najít co nejvýhodnější cestu ke všem řvoucím králíkům. Když se nad tím ale tak zamyslím, tak kdo by neměl šílený pohled, kdyby musel nakrmit hordu řvoucích dětí a ještě se po cestě vyhnout vermírným pavoukům, orbitujícím minám, elektrickým výbojům a já nevím čemu všemu ještě.

Jak už jsem psal, šílený králík neustále krouží kolem planet. Vaším prakticky jediným úkolem bude určit, kdy a na jakou planetu má přeletět. Potíž je v tom, že musíte vystihnout ten jediný pravý okamžik, jinak se nedočkáte “speed boostu”, který vám může především při honičce s vesmírným pavoukem velice pomoci. Po cestě kromě králíků sbíráte i různé power-upy a sem tam naleznete i nějaký ten klobouk, který si můžete nasadit, abyste vypadali ještě víc šíleně.

Co se týče vesmírných pavouků, nepůjde o jediná monstra, která se vás budou snažit sežrat, i když jde asi o ta nejhorší. Sledují vás, kam se hnete, a existují snad jen dva způsoby, jak je zničit – můžete se pokusit do nich zezadu vrazit, ovšem pokud si myslíte, že je to moc riskantní, ještě vám zbývá možnost vlákat je do nějaké chytré pasti, tedy je například nechat srazit s jiným pavoukem či minou nebo je vlákat na planetu, která každou chvíli vybouchne.

Ano, ne každá planeta je úplně stabilní. Na některých hnízdí bomba, která po pár sekundách (velice často s vámi) vybouchne, a některé jsou tak horké, že není radno se na nich zdržovat příliš dlouho. Kromě nestabilních planet je také třeba si dávat pozor, abyste se nespálili o slunce nebo aby vás nevcucla nějaká z černých děr.

Levely jsou zajímavě rozděleny do galaxií s jednotlivými planetami a obecně musím říct, že celé menu je jedno z nejvyvedenějších, jaké jsem kdy viděl. Levelů si prozatím užijete kolem šedesáti, ale nebál bych se, že by to bylo konečné číslo – vývojáři nám již slíbili minimálně jednu další galaxii, takže o zábavu je postaráno. Co se týče grafiky, je hra velice vyvedená.

Rocket Bunnies je díky originálnímu konceptu a sympatickému šílenému králíkovi opravdu povedenou hrou, kterou si rádi zahrajete, kdykoliv budete mít chvilku času. Horda achievementů a chuť soutěžit s vašimi kamarády na Game Center vám tento čas jen prodlouží. Pokud bych vám měl nějakou hru doporučit, byla by to určitě tato. Moje hodnocení: 85%. Hru jsem recenzoval ve verzi 1.0.

Rocket Bunnies – 0,79€ – App Store link (iPhone)

Rocket Bunnies HD – 2,39€ – App Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

JailbreakMe: nejjednodušší jailbreak pro iOS zařízení je zpět

Následující článek

Apple: dvě nové televizní reklamy na AirPlay a FaceTime

Související články

iPhone 4 Bumper: Jak vypadá kryt v reálu?

Pokud se vám líbila má recenze iPhone 4, mohli by vás zajímat fotky signál zachraňujícího iPhone 4 „Bumperu“. Na obrázcích najdete jak samotný kryt, tak i kombinaci krytu a iPhone. Bumper jsem objednal přes iPhone 4 Case Program. Došel do pěti dnů v tlusté obálce a samozřejmě zdarma. Kryt plní svoji funkci a signál s ním je lepší. No, tak takhle to vypadá...