LockBox: manažer hesel pro iPhone zdarma

LockBox - aplikace pro iPhone Aplikace LockBox je jedna z nejpoužívanějších aplikací v mém iPhonu. Proč? Protože si nedokážu zapamatovat čísla svých účtů, PIN, bankovní přístupy na internet bankingu a spoustu dalších nekonečných čísel. Dřív jsem se bál do mobilního telefonu tyto data ukládat, nyní se už bát nemusím – mám v iPhone trezor jménem LockBox.

Určitě souhlasíte, že mít např. PIN k platební kartě uložený v telefoním seznamu nebo jinde volně přístupný neni zrovna nejbezpečnější. Pro tyto soukromá data je určený právě LockBox.

LockBox-start

LockBox funguje jednoduše. Do aplikace se poprvé přihlásíte a nastavíte si čtyř-místný kód, který od té chvíle bude jediný možný pro otevření aplikace. Při zavření aplikace a opětovném spuštění opět musíte zadat tento kód. Klasicky jako tresor.

LockBox-prehled

Po startu aplikace se zobrazí seznam vašich záznamů. V pravo nahoře můžete přidat záznam tlačítkem Add, případně odebrat záznamy tlačítkem Edit.

Vlastní záznam vypadá takto:

LockBox-detail

Můžete zadat samozřejmě jméno záznamu, nejdůležitější informace, vybrat jednu z 6 kategorií, které se záznam týká a případně doplňující informace. Prakticky vše co je potřeba se na tuto stránku vejde s přehledem.

Co říci závěrem? Snad jen že aplikace startuje rychle, splňuje všechny požadavky a je zdarma. Dokáže dokonce vaše data odeslat (v rámci wifi sítě) ve formě exportu. Aplikaci lze koupit i ve verzi PRO, osobně si ale myslím, že běžnému uživateli základní verze zdarma stačí.

Kdo má děravou hlavu a potřebuje mít své soukromé data stále u sebe ve svém iPhonu, tomu doporučuji LockBox z App store.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iWccnfIOUK4[/youtube]

53 comments
  1. Jsou ulozena data sifrovany nejakou silnou sifrou pro pripad proniknuti do telefonu?

  2. Jsou ulozena data sifrovany nejakou silnou sifrou pro pripad proniknuti do telefonu?

  3. způsob šifrování free verze jsem nenašel, u verze Pro je: “LockBox Pro features data is secured via Apple’s Keychain which utilizes 3DES encryption for high security, and you can add as many fields as you like to each entry.”

  4. způsob šifrování free verze jsem nenašel, u verze Pro je: “LockBox Pro features data is secured via Apple’s Keychain which utilizes 3DES encryption for high security, and you can add as many fields as you like to each entry.”

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Paper Toss: nudíte se v práci?

Následující článek

Worms: legendární hra nyní pro iPhone

Související články

Threads: speciální aplikace pro nákup triček na Threadless

Threadless je ojedinělý internetový obchod nabízející oblečení s originálními motivy. Ty si odhlasovávají sami zákazníci, a tak se do prodeje dostane vždy jen to nejlepší. Nyní se na App Store objevila aplikace, která by měla usnadnit nakupování na tomto serveru. Bohužel dělá ale spíše přesný opak. Napadlo mě však další využití - databáze wallpaperů …