Budoucí iPhony možná poznají, když budete v depresi

Apple podle nové zprávy pracuje na technologii, která by iPhonu umožnila poznat, kdy je jeho majitel v depresi. Podle Wall Street Journal by telefon byl schopen diagnostikovat depresi a kognitivní úpadek tím, že by se díval na své majitele, jak jej používají. Citovala lidi obeznámené s touto záležitostí a také dokumenty, které viděla, což jsou podrobné studie, které byly zahájeny jako součást tohoto úsilí.

Jak může iPhone poznat, že jste v depresi?

Telefon by byl schopen využít informace, které telefon shromažďuje o svém majiteli, a vložit je do algoritmu, který by jim umožnil potenciálně diagnostikovat.

Wall Street Journal by se mohl podívat na výrazy obličeje lidí, jejich řečové vzorce, jak chodí a také jak spí. Zpráva navrhla, že by také mohla být schopna sledovat, jak rychle lidé píší a co říkají.

Veškerá tato analýza by se uskutečnila na samotném telefonu a nebyla předána společnosti Apple, v souladu se závazkem společnosti k ochraně soukromí, uvádí zpráva. Apple již chrání zdravotní záznamy způsobem, který nedělá u jiných typů dat, a proto je udržuje v bezpečí na telefonech, místo aby je nahrával na své servery.

Práce bude zahrnovat studie ve spolupráci s univerzitami, které by jí mohly pomoci pochopit, zda by tato technologie mohla být účinná, navrhuje zpráva. I když je to stále v rané fázi a nemusí se objevit v budoucích iPhonech, Journal naznačil, že Apple je ohledně možností optimistický. Je ovšem na uživatelích, jestli ocení, aby je telefon monitoroval natolik, že bude zaznamenávat i jejich emoce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Když uživatele iPhonu špehuje vláda, Apple mu zašle upozornění

Následující článek

Prototyp Clear AirPods ukazuje vnitřní fungování bezdrátových sluchátek Apple

Související články
Číst více

Helikoptéra ovládaná iPhonem

Hry na iPhonu jsou skvělé, je možné je hrát do omrzení, ovšem stále to není ono, stále je to jen jako. Opravdový prožitek může změnit skvělá hračka, kterou je RC helikoptéra na ovládání skrze iPhony, iPody a iPady.