Budoucí iPhony možná poznají, když budete v depresi

Apple podle nové zprávy pracuje na technologii, která by iPhonu umožnila poznat, kdy je jeho majitel v depresi. Podle Wall Street Journal by telefon byl schopen diagnostikovat depresi a kognitivní úpadek tím, že by se díval na své majitele, jak jej používají. Citovala lidi obeznámené s touto záležitostí a také dokumenty, které viděla, což jsou podrobné studie, které byly zahájeny jako součást tohoto úsilí.

Jak může iPhone poznat, že jste v depresi?

Telefon by byl schopen využít informace, které telefon shromažďuje o svém majiteli, a vložit je do algoritmu, který by jim umožnil potenciálně diagnostikovat.

Wall Street Journal by se mohl podívat na výrazy obličeje lidí, jejich řečové vzorce, jak chodí a také jak spí. Zpráva navrhla, že by také mohla být schopna sledovat, jak rychle lidé píší a co říkají.

Veškerá tato analýza by se uskutečnila na samotném telefonu a nebyla předána společnosti Apple, v souladu se závazkem společnosti k ochraně soukromí, uvádí zpráva. Apple již chrání zdravotní záznamy způsobem, který nedělá u jiných typů dat, a proto je udržuje v bezpečí na telefonech, místo aby je nahrával na své servery.

Práce bude zahrnovat studie ve spolupráci s univerzitami, které by jí mohly pomoci pochopit, zda by tato technologie mohla být účinná, navrhuje zpráva. I když je to stále v rané fázi a nemusí se objevit v budoucích iPhonech, Journal naznačil, že Apple je ohledně možností optimistický. Je ovšem na uživatelích, jestli ocení, aby je telefon monitoroval natolik, že bude zaznamenávat i jejich emoce.

Předchozí článek

Když uživatele iPhonu špehuje vláda, Apple mu zašle upozornění

Následující článek

Prototyp Clear AirPods ukazuje vnitřní fungování bezdrátových sluchátek Apple

Související články