Čeká nás na WWDC představení homeOS? Systém se objevil v inzerátu.

V pondělí nás čeká zahájení vývojářské konference Applu, WWDC21. O novinkách, kterých se pravděpodobně dočkáme jsme psali v předchozím článku. Na webu Applu se ale nově objevila zmínka o neznámém systému homeOS.

Na zajímavost upozornil na Twitteru Javier Lacort. Jedná se o screenshot z inzerátu, který vystavila firma Apple na své webovky, ve kterém hledá Senior iOS vývojáře se zaměřením na Apple Music. V inzerátu byl zmíněna práce s námi známými systémy, jejich seznam však doplňoval dosud neviděný homeOS.

„Budete pracovat s vývojáři Applu, učit se o vnitřním fungování iOS, watchOS, tvOS a homeOS,…”

Tak zněla věta, ve které byl právě nový systém zmiňován. Co tedy homeOS je? Může se jednat pouze o vnitřní označení systému v HomePodech, ke kterému má uživatel zatím přístup pouze hlasem. Zároveň ale může jít o náznak chystaného HomePodu s displejem, podobně jako je Google Nest. Že by Apple po neúspěchu velkého HomePodu chytré reproduktory nezavrhoval? V tom druhém případě by se nejspíš jednalo jen o předělaný iOS, podobně jako je iPadOS, kdy obě platformy fungují na stejném principu.

To, že homeOS bude mít něco společného s HomePody, je téměř jisté, jelikož inzerát je už nyní opravený a všude, kde byl syystém zmiňován je nahradila slovíčka HomePod.

Předchozí článek

Za pár dní nás čeká WWDC 2021. Jak konferenci sledovat a co očekávat?

Následující článek

iOS 15 – lepší FaceTime, režim soustředění, redesign Safari a mnoho dalšího

Související články

iOS 4.3: nová verze iOS již příští týden a rekapitulace novinek

Steve Jobs kromě včerejšího představení iPadu 2 nezapomněl ani na jeho software, lépe řečeno aktualizaci softwaru. Tou je právě iOS 4.3 a přináší několik podstatných novinek, které se ještě částečně od první bety změnily. Update je samozřejmě pro většinu iOS zařízení (jejich vymezení se dozvíte až na konci), ale můžu rovnou říci, že poslední generace iPhonu, iPadu a iPodu touch mezi ně patří.