Čeká nás na WWDC představení homeOS? Systém se objevil v inzerátu.

V pondělí nás čeká zahájení vývojářské konference Applu, WWDC21. O novinkách, kterých se pravděpodobně dočkáme jsme psali v předchozím článku. Na webu Applu se ale nově objevila zmínka o neznámém systému homeOS.

Na zajímavost upozornil na Twitteru Javier Lacort. Jedná se o screenshot z inzerátu, který vystavila firma Apple na své webovky, ve kterém hledá Senior iOS vývojáře se zaměřením na Apple Music. V inzerátu byl zmíněna práce s námi známými systémy, jejich seznam však doplňoval dosud neviděný homeOS.

https://twitter.com/jlacort/status/1400007637090111494?s=20

„Budete pracovat s vývojáři Applu, učit se o vnitřním fungování iOS, watchOS, tvOS a homeOS,…”

Tak zněla věta, ve které byl právě nový systém zmiňován. Co tedy homeOS je? Může se jednat pouze o vnitřní označení systému v HomePodech, ke kterému má uživatel zatím přístup pouze hlasem. Zároveň ale může jít o náznak chystaného HomePodu s displejem, podobně jako je Google Nest. Že by Apple po neúspěchu velkého HomePodu chytré reproduktory nezavrhoval? V tom druhém případě by se nejspíš jednalo jen o předělaný iOS, podobně jako je iPadOS, kdy obě platformy fungují na stejném principu.

To, že homeOS bude mít něco společného s HomePody, je téměř jisté, jelikož inzerát je už nyní opravený a všude, kde byl syystém zmiňován je nahradila slovíčka HomePod.

Předchozí článek

Za pár dní nás čeká WWDC 2021. Jak konferenci sledovat a co očekávat?

Následující článek

iOS 15 – lepší FaceTime, režim soustředění, redesign Safari a mnoho dalšího

Související články

iOS 4.1 na iPhone 3G: zrychlení systému je výrazné! (video)

Nový iOS 4.1 je jeden z neočekávanějších updatů iOS vůbec, a to především díky velice pomalé verzi 4.0 na modelech 3G. Z vlastní zkušenosti vím, že model 3G "4ku" absolutně nezvládá a funguje téměř stejně (ne)kvalitně, jak Windows Vista. Pro ty, kteří nedočkavě vyhlíží iOS 4.1, tu máme video-porovnání iPhone 3G s iOS4.0 a iOS4.1.

WWDC 2011 Online: podívejte se na video záznam důležité keynote

Tento příspěvek by mohl nést nadpis "Apple a jeho fanoušci důstojně oslavili svátek". Který svátek? Dnes od 19:00 proběhla konference Worldwide Developers Conference (WWDC) 2011, ve které nejen Steve Jobs představil zásadní novinky, na které se od Apple můžeme těšit. Podívejte se na dnešní konferenci online v záznamu přímo od Apple a v originálním znění!