Čeká nás na WWDC představení homeOS? Systém se objevil v inzerátu.

V pondělí nás čeká zahájení vývojářské konference Applu, WWDC21. O novinkách, kterých se pravděpodobně dočkáme jsme psali v předchozím článku. Na webu Applu se ale nově objevila zmínka o neznámém systému homeOS.

Na zajímavost upozornil na Twitteru Javier Lacort. Jedná se o screenshot z inzerátu, který vystavila firma Apple na své webovky, ve kterém hledá Senior iOS vývojáře se zaměřením na Apple Music. V inzerátu byl zmíněna práce s námi známými systémy, jejich seznam však doplňoval dosud neviděný homeOS.

https://twitter.com/jlacort/status/1400007637090111494?s=20

„Budete pracovat s vývojáři Applu, učit se o vnitřním fungování iOS, watchOS, tvOS a homeOS,…”

Tak zněla věta, ve které byl právě nový systém zmiňován. Co tedy homeOS je? Může se jednat pouze o vnitřní označení systému v HomePodech, ke kterému má uživatel zatím přístup pouze hlasem. Zároveň ale může jít o náznak chystaného HomePodu s displejem, podobně jako je Google Nest. Že by Apple po neúspěchu velkého HomePodu chytré reproduktory nezavrhoval? V tom druhém případě by se nejspíš jednalo jen o předělaný iOS, podobně jako je iPadOS, kdy obě platformy fungují na stejném principu.

To, že homeOS bude mít něco společného s HomePody, je téměř jisté, jelikož inzerát je už nyní opravený a všude, kde byl syystém zmiňován je nahradila slovíčka HomePod.

Předchozí článek

Za pár dní nás čeká WWDC 2021. Jak konferenci sledovat a co očekávat?

Následující článek

iOS 15 – lepší FaceTime, režim soustředění, redesign Safari a mnoho dalšího

Související články