Jump Out: pomozte broukům na svobodu

Recenze hry Jump Out!, ve které se budete snažit za pomoci logiky pomoci všemořným broukům a šnekům dosáhnout svobody.

Mnoho lidí by se snažilo růnou skákající a plazící se havěť spíše chytit či jakkoliv jinak zneškodnit, ovšem vy se v dnešní hře postavíte přímo na druhou stranu: těmto tvorům budete naopak pomáhat na svobodu v zajímavé logické hře, která si sice bere některé prvky z her Cut the Rope či Angry Birds, ale to vůbec nevadí, neboť je kombinuje do velice příjemné podoby, která vás zabaví na dlouhé hodiny.

Jump Out, prozatím poměrně neznámá hra, je typickou levelovou logickou hrou, kterou má určitě každý ve svém telefonu aspoň jednu: v tomto konkrétním případě máte dostat všemožné brouky, kterých máte v každém levelu k dispozici různý počet, do díry, která vede ven z krabice a pro tato stvoření znamená svobodu. Slovo “všemožné” nezmiňuji jen tak, protože to v této hře hraje významnou roli: tak jako ptáci v Angry Birds, i zde mají jednotliví brouci různé schopnosti, které budete muset chytře kombinovat. Tak například “obyčejný zelený brouk” skáče průměrně, modrý cvrček o poznání dále a třeba šnek sice není žádným šampionem ve skoku do dálky, ale svou ulitou dokáže leccos prorazit či odsunout.

Když už jsme u toho skákání, bylo by dobré zmínit, jak se to vlastně provádí. V každém levelu je několik “záchytných bodů” (ta červená kolečka na screenshotech), kterých využíváte pro přesun. Skákat můžete totiž kolikrát chcete, ovšem pokud se vám nepodaří přistát na tomto bodě, váš brouk zahyne. Samotné skákání je velice podobné střílení ptáků z Angry Birds – jednoduše natáhnete, namíříte a střílíte. Po cestě je samozřejmě dobré sbírat hvězdy, které vám pomůžou k lepšímu hodnocení – některé z nich ale určitě nebude jednoduché sebrat. Mimo to se budete také snažit zachránit co nejvíce brouků – k ukončení levelu vám sice stačí doletět do cíle jen s jedním, ale s tím se žádný správný hráč nemůže spokojit.

Co se mi na hře velice líbí, je fakt, že nové prvky nejsou přidávány až s každým novým setem levelů, ale pěkne postupně. Každých pár levelů na vás tak vyskočí něco nového nebo nečekaného – ať už nový brouk nebo nějaký jiný prvek (třeba pinballové “bumpery” či známé bubliny z Cut the Rope). Samotných levelů je prozatím pouze 75, ale vývojáři již usilovně pracují na obsahu pro další update.

Hra se vám bude líbit také díky překrásné a do detailů propracované grafice a zvukovým efektům, kterých je ve hře opravdu nespočet. Co nepotěší je například absence Game Center (a tím pádem také veškerých achievementů), jehož integraci sice vývojáři slibují v dalším updatu, ovšem dle mého názoru jde o věc, která by měla být v každé hře již od začátku. Nikdo přece nechce honit achievementy zpětně.

Celkově na mě ale hra působí velice pozitivním dojmem. Některé levely sice nepatří mezi nejjednodušší, ovšem jsou nastaveny tak, abyste se (když už) zasekli jen na malou chvilku – a abyste tak nepřišli o chuť hrát dále. Opakovatelnost hraní je opravu vysoká – a to nejen díky pravidelným updatům s novým obsahem, které máme všichni tak rádi. Za sebe dávám 80% a všem milovníkům tohoto žánru hru vřele doporučuji. Hru jsem hrál a recenzoval ve verzi 1.5.1.

Jump Out! – 0,79€ / lite verzeApp Store link

120 comments
  1. odzkoušeno na 3G s 4.2.1 a musím říct, že jsem se hezky rozjel až někam do 25 levelu…a začal jsem se potit 😀

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Windows Phone 7: osobní zkušenosti s přechodem z iOS

Následující článek

Bílý iPod touch: dočkáme se ho na podzim spolu s iPhone 5?

Související články