Amazing Breaker: lepší než Angry Birds, tvrdí vývojáři této hry

Pokud Vás baví hry typu Angry Birds, můžu Vám slíbit, že tato hra je v mnoha aspektech lepší, než prve zmíněný titul.

Abych se přiznal, hru jsem si stáhnul po přečtení krátkého popisku, ve kterém se psalo “Better than Angry Birds!“ (lepší než A.B.) a já, jako fanoušek naštvaných ptáku, jsem si to chtěl ověřit. Po pěti levelech jsem měl jasno, hra není jen další z mnoha kopií, ba naopak v mnoha bodech je originálnější a zábavnější.

Cílem hry je zníčit alespoň 90% ledové sochy, k čemuž využijete širokou paletu bomb: Spike Bomb (obyčejná vybuchující bomba), Ghost Bomb (dokáže proletět ledem), Helicopter Bomb (prolétává ledem a zanechává po sobě vybuchující krystaly), Split Bomb (rozdělí se na tři menší bomby, které je pak nutné nějakou jinou bombou odpálit) atd. Velké množství arzenálu vede k mnoha strategickým možnostem, protože bomby lze kombinovat a měnit jejich pořadí.

Některé ledové sochy jsou jak obrazy geniálního malíře, grafická stránka hry je opravdu na skvělé úrovni. Stejně tak samotné výbuchy a následovné trhliny působí realisticky. Sochy jsou navíc navržené tak, aby odpovídaly stoupající obtížnosti hry, zatímco na začátku to bude, hlavně vystřel a doufej ve velké bum, v dalších úrovních bude potřeba pečlivé míření a rozvaha. Jako u Angry Birds i zde získáváte ocenění v podobě max. tří hvězd za level, ale musím říct, že v této hře je to mnohem obtížnější, protože Vám sem tam zbyde malinký kousek ledu, který je téměř nemožné zničit.

Hra obsahuje přesně 100 rozmanitých úrovní a na dalších se podle autorů usilovně pracuje. Je zde také mnoho achievementů, takže o zábavu máte postaráno. Hru by byl hřích nedoporučit a já jí tedy dávám 90% a hrál jsem ji ve verzi 1.15.

Amazing Breaker – 0.79€ – Appstore

168 comments
  1. Hezký stránky, chodim sem pravidelně, jen škoda že někdy recenzujete tak starý hry, např. toto jsem hrál o prázdninách minulýho roku:-)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Servis 24: internetové bankovnictví České spořitelny pro iPhone

Následující článek

JailbreakTips #2: MissionControl - o něco lepší multitasking

Související články