Instagram: průvodce nejlepších webových služeb

Před pár měsíci vývojáři otevřeli pokročilé API, což vedlo ke vzniku řady zajímavých webových služeb, které vám dnes krátce představím.

Mobilní sociální službu Instagram nám již podrobně popsal Patrik ve svém článku, proto nebudu zacházet do detailů. Zaměřím se na to, jak být trošku nemobilní. Této velmi populární službě donedávna chyběla možnost spravovat svůj účet jinak, než pouze z telefonu. Před pár měsíci vývojáři otevřeli pokročilé API (Application Programming Interface), což vedlo ke vzniku řady zajímavých webových služeb, které vám dnes krátce představím.

Statigram zobrazuje zajímavým a přehledným způsobem všemožné statistiky vašeho účtu. Najdete zde všechny vytvořené snímky seřazené podle oblíbenosti a počtu komentářů. Jsou zde zobrazení nejoblíbenější autoři a také získáte přehled o tom, v jaký den fotografie nejčastěji sdílíte a který filtr pro jejich úpravu používáte. Veškeré statistiky lze odeslat mailem či vystavit na internetu.

statigram

Webstagram je webový prohlížeč fotografií, ve kterém můžete komentovat(a to včetně grafických smajlíků) a lajkovat. Nabízí také zveřejnění profilu prostřednictvím unikátní webové adresy, což se může hodit, protože váš profil na Instagramu není přímo přístupný, pouze prostřednictvím mobilního zařízení. Služba nenabízí jen základní funkce související s účtem, ale také soutěžní “foto dne”, žebříček nejpoužívanějších štítků a nejaktivnějších instagramistů.

webstagram

Extragram představuje graficky střízlivější prohlížeč snímků s klasickými funkcemi. Pro komentování zde sice nemůžete použít ani zobrazit emotikony, ale za to lze fotografie vyhledávat na google mapách podle aktuální polohy, nebo zvoleného města. Z řady dalších funkcí bych vyzdvihl automatické notifikace v případě změny u vaši fotografie a také přímé sdílení na ostatní sociální sítě.

extragram

Insta-great lze použít pouze jako prohlížeč nových fotografií tzv. timeline, přesto i tato jednoduchá činnost je zabalena do velmi vkusné grafiky.

instagreat

Inkstagram využívá velmi tmavého pozadí při zobrazování fotek, což jejich výsledný dojem ještě podtrhne. Umožňuje práci s uživateli, tvorbu komentářů a přidávání srdíček.

inkstagram

Myslím si, že aplikací pro Instagram, a to nejen webových, bude přibývat. Důkazem toho je tento skvěle vypadající spořič obrazovky pro Mac. Uživatele Windows se určitě také brzy dočkají.

Novinky a informace ze světa Instagramu lze sledovat na oficiálním blogu nebo na stránkách fanoušků.

100 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

OS X Lion: hotovo, říká Apple vydáním Golden Masteru

Následující článek

iPad: překročení dalšího milníku, nyní v prohlížení internetu

Související články
Číst více

MetaWatch STRATA: dostupné hodinky pro iPhone a Android

Hodinky se jako rozšíření iPhone používají sice už více než rok, ale o jejich unikátní vlastnosti vyzkoušelo na vlastní kůži jen minimum uživatelů. A proč tomu tak je? Uživatelé jsou již natolik navyklí vytahovat telefon z kapsy, že je pro ně investice do rozšíření zbytečná. Nyní ovšem může nastat zlom, hodinky zlevňují.