JellyCar: želatina v akci

Asi každý z nás měl jako malý rád želatinové medvídky, hady a spoustu další sladké havěti. Někteří z nás si s ní jistě i hráli, a proč o tom mluvím? Programátoři z týmu Walaber nám přinesli hru, díky které se můžeme vrátit k těmto dětským hrátkám aniž by jsme se při tom zamazali nebo ze sebe udělali blázny.

A jak to tedy autoři této hry udělali? Jednoduše. Představte si malinké autíčko z želatiny, se kterým se proháníte po různých úrovních , na kterých vás čeká spousta překážek. Pořád nevíte co si představit? Tak tedy dobrá, vezmeme to pěkně od začátku a to od menu.

JellyCar_menu
Menu v pohybu

Menu programátoři udělali jak jinak než ze želatiny a volného prostoru, ve kterém funguje i gravitace. Všechny ikonky se tedy hýbou, narážejí do sebe a deformují se podle toho, jak hýbete s iPhonem. Jsou zde žebříčky highscore pro jednotlivá kola, 3 stupně obtížnosti a tutorial.

Celá hra je designována trochu v “dětském stylu”. Autíčko se může takřka jakkoliv deformovat a překrucovat. Úkolem každého kola je dostat se co nejrychleji do cíle (terč), kterého je nutné se dotknout. Tento cíl se může nacházet ve vzduchu, těsně nad zemí, nebo třeba v jakési nálevce na vršku celého kola. Aby jste se dostali úspěšně až k cíli, tak musíte využít různé kombinace rychlosti a naklonění a tím překonat mnoho překážek. Navíc lze také autíčko kdykoli na chvíli zvětšit a zase zpět zmenšit.

JellyCar_ingame01
Část jednoho z easy levelů

JellyCar_ingame02
Demonstrace možností deformace velké verze autíčka

Celé ovládání je poté udělané takto: dotykem  na pravou či levou část displaye ovládáte směr jízdy a nakláněním iPhonu ovládáte náklon autíčka. Dále pak dotykem přímo na autíčko jej nafouknete a zase zpět zmenšíte. Nakonec zde funguje klasické iPhonovské přibližování a oddalování. Menu je vyřešené troj-dotykem kdekoli na obrazovce. Ovládání je celkově velice prosté a intuitivní.

JellyCar_pause
Velmi jednoduché ingame menu

Celkově hodnotím jako velmi pěkně udělanou hru. Zároveň jedna z mála, kterou mám v iPhonu od samého začátku a stále mě neomrzela. Na zabavení při čekání na bus nebo jen zkrácení dlouhé chvíle neznám nic lepšího.

Jak že je to tedy s tou cenou? Možná je to neuvěřitelné, ale celá hra tak jak leží a běží je FREE (iTunes)

11 comments
  1. Tohle to je jedna z prvních, ne-li první hra z těch vymakanějších na delší chvíli.
    Tuhle hru hrál snad každej, kdo má iPhone a kdo ne, tak ať to rychle napraví.

  2. Tohle to je jedna z prvních, ne-li první hra z těch vymakanějších na delší chvíli.
    Tuhle hru hrál snad každej, kdo má iPhone a kdo ne, tak ať to rychle napraví.

  3. Ano máte pravdu a aby toho nebylo málo, právě se objevila informace o vyjití JellyCar 2 s mnohem více možnostma. Pravděpodobně placená (kdo má JellyCar aktuální má na ploše ukázkové video ze dvojky)

  4. Ano máte pravdu a aby toho nebylo málo, právě se objevila informace o vyjití JellyCar 2 s mnohem více možnostma. Pravděpodobně placená (kdo má JellyCar aktuální má na ploše ukázkové video ze dvojky)

  5. No proste kdyz si pustis Jelly car tak hned v prvni nabidce mas navic jednu moznost a to je prave to video. Uz se tesim 🙂

  6. No proste kdyz si pustis Jelly car tak hned v prvni nabidce mas navic jednu moznost a to je prave to video. Uz se tesim 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Dungeon Hunter: první opravdové RPG na iPhone

Následující článek

Tip: stojánek pro iPhone zdarma

Související články

HN reader: noviny v iPhone každý den zdarma

Již je to naštěstí dlouho, kdy zpravodajské portály neměly ani vlastní mobilní verzi, která je přeci jen na cestách lepší, než jejich desktopová verze. Stále je tu ale ještě něco lepšího, než mobilní verze webu a tou je nativní aplikace. Hospodářské noviny jednu takovou pro iPhone mají a není vůbec špatná!

UniWar: tahová strategie zdarma po omezenou dobu!

UniWar obsahuje 3 různé rasy (Sapieno, Titan, Khralean) za které můžete válčit. Herních možností je opravdu hodně - kampaň, sólo hra nebo versus hra. Hrát můžete i online proti reálným soupeřům! Tahle vychytaná tahová strategie je nyní zdarma, proto stahujte, dokud nabídka ještě trvá!

Meebo: skvělá IM aplikace zdarma!

Pro komunikaci jsem doposud na iPhonu používal IM+ podporující mnoho protokolů a zahrnující i spoustu funkcí. Nyní se však na App Store objevila nová aplikace Meebo, která má velkou šanci IM+ nahradit a navíc je zdarma.