JellyCar: želatina v akci

Asi každý z nás měl jako malý rád želatinové medvídky, hady a spoustu další sladké havěti. Někteří z nás si s ní jistě i hráli, a proč o tom mluvím? Programátoři z týmu Walaber nám přinesli hru, díky které se můžeme vrátit k těmto dětským hrátkám aniž by jsme se při tom zamazali nebo ze sebe udělali blázny.

A jak to tedy autoři této hry udělali? Jednoduše. Představte si malinké autíčko z želatiny, se kterým se proháníte po různých úrovních , na kterých vás čeká spousta překážek. Pořád nevíte co si představit? Tak tedy dobrá, vezmeme to pěkně od začátku a to od menu.

JellyCar_menu
Menu v pohybu

Menu programátoři udělali jak jinak než ze želatiny a volného prostoru, ve kterém funguje i gravitace. Všechny ikonky se tedy hýbou, narážejí do sebe a deformují se podle toho, jak hýbete s iPhonem. Jsou zde žebříčky highscore pro jednotlivá kola, 3 stupně obtížnosti a tutorial.

Celá hra je designována trochu v “dětském stylu”. Autíčko se může takřka jakkoliv deformovat a překrucovat. Úkolem každého kola je dostat se co nejrychleji do cíle (terč), kterého je nutné se dotknout. Tento cíl se může nacházet ve vzduchu, těsně nad zemí, nebo třeba v jakési nálevce na vršku celého kola. Aby jste se dostali úspěšně až k cíli, tak musíte využít různé kombinace rychlosti a naklonění a tím překonat mnoho překážek. Navíc lze také autíčko kdykoli na chvíli zvětšit a zase zpět zmenšit.

JellyCar_ingame01
Část jednoho z easy levelů

JellyCar_ingame02
Demonstrace možností deformace velké verze autíčka

Celé ovládání je poté udělané takto: dotykem  na pravou či levou část displaye ovládáte směr jízdy a nakláněním iPhonu ovládáte náklon autíčka. Dále pak dotykem přímo na autíčko jej nafouknete a zase zpět zmenšíte. Nakonec zde funguje klasické iPhonovské přibližování a oddalování. Menu je vyřešené troj-dotykem kdekoli na obrazovce. Ovládání je celkově velice prosté a intuitivní.

JellyCar_pause
Velmi jednoduché ingame menu

Celkově hodnotím jako velmi pěkně udělanou hru. Zároveň jedna z mála, kterou mám v iPhonu od samého začátku a stále mě neomrzela. Na zabavení při čekání na bus nebo jen zkrácení dlouhé chvíle neznám nic lepšího.

Jak že je to tedy s tou cenou? Možná je to neuvěřitelné, ale celá hra tak jak leží a běží je FREE (iTunes)

11 comments
  1. Tohle to je jedna z prvních, ne-li první hra z těch vymakanějších na delší chvíli.
    Tuhle hru hrál snad každej, kdo má iPhone a kdo ne, tak ať to rychle napraví.

  2. Tohle to je jedna z prvních, ne-li první hra z těch vymakanějších na delší chvíli.
    Tuhle hru hrál snad každej, kdo má iPhone a kdo ne, tak ať to rychle napraví.

  3. Ano máte pravdu a aby toho nebylo málo, právě se objevila informace o vyjití JellyCar 2 s mnohem více možnostma. Pravděpodobně placená (kdo má JellyCar aktuální má na ploše ukázkové video ze dvojky)

  4. Ano máte pravdu a aby toho nebylo málo, právě se objevila informace o vyjití JellyCar 2 s mnohem více možnostma. Pravděpodobně placená (kdo má JellyCar aktuální má na ploše ukázkové video ze dvojky)

  5. No proste kdyz si pustis Jelly car tak hned v prvni nabidce mas navic jednu moznost a to je prave to video. Uz se tesim 🙂

  6. No proste kdyz si pustis Jelly car tak hned v prvni nabidce mas navic jednu moznost a to je prave to video. Uz se tesim 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Dungeon Hunter: první opravdové RPG na iPhone

Následující článek

Tip: stojánek pro iPhone zdarma

Související články