Jak zprovoznit Google Street View na iOS

Na mapách od Google si můžete reálně prohlížet ulice po celém světě. Tato starší funkce se jmenuje Street View a můžete ji používat i na iPhone, iPadu, nebo iPodu Touch.

Na mapách od Google si můžete reálně prohlížet ulice po celém světě. Tato starší funkce se jmenuje Street View a můžete ji používat i na iPhone, iPadu, nebo iPodu Touch.

Mnozí z vás možná nevědí, že lze Street View zprovoznit i na iOS zařízeních. Ani já jsem to do nedávna nevěděl. Mapy tak často nepoužívám a spouštění Street View je trochu nenápadné. Street View je skvělá služba, díky které se opravdu neztratíte a můžete si naplánovat vaše cesty s tím, že budete opravdu vědět, jak místo vypadá. A ještě lepší je, když můžete tuto službu mít i na cestách.

A jak na to? Spusťte aplikaci Mapy, která je v iOS už od jeho naistalování. Ujisťete se, že jste připojeni na internet, máte dobrý signál a zbylo vám ještě dost FUP, protože obrázky ze Street View jsou datově náročné. Poté napište do vyhledávacího pole adresu, kterou chcete vyhledat. Druhá možnost je podržet na požadovaném místě prst a tím na něj umístíte špendlík (Pin). Jakmile máte na mapě špendlík, klikněte na malou oranžovou ikonku s postavičkou (viz. obrázek) a zobrazí se vám Street View.

Nyní se pomocí animace přesunete do Street View. Pěkné, že? Pro pohyb poklepejte na šipky na zemi, pro otáčení použijte tah jednoho prstu. Pokud se budete chtít vrátit do mapy, stačí kliknout na malý kulatý radar v pravé dolní části obrazovky.

Nyní tedy můžete díky tomuto užitečnému tipu mít Street View na cestách přímo v iOS zařízení připojeném na internet.

6 comments
  1. iPhonetips objevilo Ameriku. A klasicky neuvádí zdroj, Cult of Mac tenhle článek publikoval před pár dny a nemyslím, si, že by to byla náhoda.

  2. mno zas bych nerekl ze to je novinka, takze resit odkud nema cenu:)) je to spis rada lidem co to trebas nevedeli….

  3. Vy jste držky, zkuste pochopit, že je plno uživatelů, co mají iPhone novej a tohle ještě nevědí, nebo aplikaci Mapy, stejně tak, jako já, moc nepoužívají. Takže za sebe děkuju za tip….

    1. Mno, ač mám iPhone dlouho a mapy používám jen občas, taky jsem nevěděl. Takže pro mne dobrá rada. I já děkuji za info….

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Recenze: stylus Griffin pro kapacitní displeje

Následující článek

10% mužů chce iPad více než sex

Související články

Soutěž: vyhrajte dockovací stanici SONY za téměř 4.000 Kč

Myslíte si, že byste doma využili dockovací stanici pro iPhone a iPod od SONY, která je vybavená 7" (17,6 cm) LCD displejem plně kompatibilním s knihovnou v iOS, AM/FM anténou, 1GB vnitřní pamětí, USB, slotem na paměťové karty a především solidním repro? Nyní máte unikátní možnost tento parádní gadget v hodnotě 3.800 Kč vyhrát!