JailbreakMe: nejjednodušší jailbreak pro iOS zařízení je zpět

Trvalo to sice několik měsíců, ale nakonec se to povedlo – byla vydána aktualizovaná verze JailbreakMe, patrně nejjednoduššího a nejrychlejšího jailbreaku pro iOS zařízení, který existuje. Nová verze podporuje mj. hlavně zatím nejnovější verzi iOS, kterou je 4.3.3.

Trvalo to sice několik měsíců, ale nakonec se to povedlo – byla vydána aktualizovaná verze JailbreakMe, patrně nejjednoduššího a nejrychlejšího jailbreaku pro iOS zařízení, který existuje. Nová verze podporuje mj. hlavně zatím nejnovější verzi iOS, kterou je 4.3.3.

Pokud jste tedy s jailbreakem prozatím vyčkávali nebo se bojíte nějakých složitostí, nyní je ten správný čas jailbreak vyzkoušet. Jedinými dvěma klepnutími v Safari na vašem iOS zařízení máte zařízení odemčené a Cydia je nainstalovaná. Navíc mohu potěšit vlastníky nového iPad 2, který nebyl v předchozích jailbreacích podporován. U JailbreakMe to tak není a chcete-li na svém novém iPadu 2 využívat možnosti jailbreaku, už vám nic nebrání.

Pokud jste se tedy rozhodli Vaše zařízení jailbreakovat, pak stačí splnit jednoduché kroky:

 1. Navštivte na iOS zařízení (iPhone, iPod touch, iPad) stránku http://jailbreakme.com
 2. Klepněte na jediné tlačítko “free” a poté na “install
 3. Cydia se instaluje a během několika sekund bude vaše zařízení jailbreakované

Jailbreaku se poté samozřejmě můžete jednoduše zbavit např. restorem. Pokud máte zálohu svého zařízení, pak ani nepřijdete o žádná data a tedy jediné, co se smaže, bude jailbreak. Pokud se jedná o samotný jailbreak, pak je předpokládáno, že Apple se bude snažit znovu bojovat proti tak jednoduché možnosti odemčení telefonu. V první verzi JailbreakMe se stalo dokonce populární metodou jailbreakování iPhonů v Apple Store, na což Apple během pár dní odpověděl zablokováním samotné stránky a přesměrování na apple.com, jak jste se u nás mohli dočíst.

Navíc byla samozřejmě vydána nová verze opravující tuto zranitelnost a poté již tedy nebylo možné tento jailbreak provést. Podobné kroky nejspíše tedy příjdou i nyní a tak myslím, že v brzké době se dočkáme nové verze iOS s číslem 4.3.4, která tuto zranitelnost odstraní.

157 comments
 1. Mě to až zas taková bomba nepříjde. Při myšlence, že by tam nemuselo být tlačítko instal a pouze při návštěvě stránky se mi něco nainstaluje do telefonu. Doufám, že to Apple brzo opraví.

 2. delal jsem jb pomoci jbme.com uz vcera a celkem jsem se natrapil. takze pro lidi kteri by meli stejny problem jak ja tak at nemusi slozite googlit tak vam tu napisu reseni. tuhle chybu to dela na iphone 3GS a 4 takze pokud se vam po kliknuti instal zacne stahovat cydia ale v pulce kdy prejde do faze “instalace” tak zmizi a takhle se to furt opakuje tak reseni je hodit si v itunes backup a restornout telefon. pak do toho cisteho telefonu nez tam vratite zalohu tak nainstalovat jbme.com a pak teprv nahodit tu zalohu zpatky. snad to nekomu pomuze.

 3. Opravdu platí, že odstranění je pouze restorem v iTunes? Už není třeba SHSH záloha? A copak se stane pokud připojím JB telefon k iTunes, kvůli synchronizaci hudby?

 4. hm nemala byť táto bezpečnostná chyba odstranená? tak to môže hocijaká seriozne sa tvariaca stranka hacknuť zariadenie

 5. hele, já tam nemám “install”, ale jen červenou hlášku Come back on your iPhone, iPad, or iPod touch to use JailbreakMe. :-/

 6. Zabudli ste dodať že to nefunguje na iPhone 3G !!!!! zariadeniee nieje podporované 

  1. Co se stane,kdyz s timto jailbreakem restartuju iPhone?Diky za odpoved…

  2. Ked je to na verziu 4.3.3 tak asi 3Gčko nepodporuje kedze 3Gčko skoncilo na 4.2.1 🙂

 7. Když přijdu na stránku z ipadu (1) tak nemužu kliknout na free.. a když dam třeba more info tak se zmení adresa ale stránka zůstane pořád stejena jakoby freeznutá… prosím o nějakou radu.. díky

 8. Prosim vas, da sa takto jednoducho unlocknut aj 3G-cko? konkretne FW 3.1.3 a 4.2.1

  1. neda…ale ani ina forma JB nie je o nic zlozitejsia…

 9. zdravím, moc nevěřím tomuto jailbreaku někde jsem dokonece slyšel že si to někdo udělal a pak mu přišel účet z O2 na 20 000 je to opravdu možné ???                         diky

  1. To možné není, Jailbreak je zdarma, pokud ale 100% nevíte o co jde, rozhodně ho nedoporučujeme provádět.

 10. Po JB mám problémy s updaty aplikací na iPadu 2. Dneska mi dokonce přišla faktura, na 5 EUR za dva downloady Buzzplayeru, přitom jsme ho akorát updatoval.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Megarecenze: boj o xenodium ve strategii StarFront: Collision

Následující článek

Rocket Bunnies: pomozte nakrmit meziplanetární králíky

Související články