Jailbreak iOS 4.3.1: untethered jailbreak je venku!

Sice se čekalo docela dlouhou dobu, ale dočkali jsme se. Na světě je první verze jailbreaku pro nový iOS operační systém pro verzi 4.3.1. A je dostupná dokonce pro obě platformy – takže jak Windows, tak i Mac.

Sice se čekalo docela dlouhou dobu, ale dočkali jsme se. Na světě je první verze jailbreaku pro nový iOS operační systém pro verzi 4.3.1. A je dostupná dokonce pro obě platformy – takže jak Windows, tak i Mac.

Předem je třeba upozornit, že redsn0w 0.9.6rc9 ještě není finální verzí jailbreaku a tak může obsahovat bugy. Druhým omezením je možnost jailbreakovat všechna zařízení kromě iPhone 4 CDMA verze (která se nás naštěstí netýká, to jen občany USA s Verizonem) a kromě iPadu 2. Apple totiž dokázal zalepit všechny původní chyby a nyní jsou tyto dvě zařízení proti jailbreaku ochráněna – alespoň na nějakou dobu. Pro starší zařízení ale samozřejmě jailbreak použít můžete a dokonce se jedná o tzv. untethered jailbreak, takže po každém restartu telefonu/tabletu nemusíte vaše jablečné zařízení připojovat k počítači a složitě znovu odblokovávat.

Jailbreakovat můžete tedy použít na tyto zařízení: iPhone 4 (GSM), iPhone 3GS, iPod Touch 4G, iPod Touch 3G a první iPad

Nové verze redsn0w můžete pro Mac stáhnout zde, pro Windows zase zde. Pokud máte zájem o návod, dobře by mohl posloužit náš návod pro starší verzi redsn0w jailbreakující iOS 4.2.1, neboť nějakých značných rozdílů se nedočkáte a jailbreak by měl proběhnout hladce.

Dle prvních ohlasů mají ale některá jablečná zařízení problémy s některými Wi-Fi sítěmi, takže pokud na jailbreak nějak nespěcháte, doporučujeme si počkat na novou verzi redsn0w.

152 comments
  1. Jailbreak proběhl úspěšně a problémy s wifi jsem neshledal.

  2. taky,vse ok,wi-fi,vsechno funkcni,doporucuji 😉 FW 4.3.1 ma daleko rychlejsi safari nez 4.2.1 a starsi FW ,takze celkove FW 4.3 + jsou nejlepsi,ale na FW 4.3 neni untethred jailbreak,pouze tethred,takze doporucuju vsem jit na FW 4.3.1 a udelat jailbreak pres redsnp0w 😉

  3. Spustim redsnow a vypise mi chybu a vypne program. 4.3.1 uz mam a jailbreak nic 🙁

  4. Vse probiha v poradku az do ty doby, než se jakoby restartuje, ale Redsn0w se ani po 15ti minutach neukonci a muj Ip je v klasickem rezimu. Dojde to az dyl nebo je v necem chyba? Diky za odpoved

    1. Při spuštění RedSnow, dej Ctrl+Alt+Del, spusť správce aplikací, v záložce procesy si najdi redsnow, klikni na něj pravým, z nabídky vyber “Set Afinity” (česky neznám – přelož si sám) a odškrtni CPU1 (nech pouze CPU 0), pak jede vše jako po másle…

  5. Kde stahnu připravenej firmware 4.3 pro program redsn0w 0.9.6 ??? pod tím odkazem na návod je jen verze ke stažení 4.2.

    Děkuji za odpověd

  6. Mám na svém iPod 3G jailbreak od redsnow verzi 4.2.1 a nefunguje mi multitasking, ale jailbreak jsem dělal i přítelkyni na 4G a multitasking jí funguje. Bude mi fungovat když budu mít verzi 4.3.1? Díky

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad 2: nová TV reklama "We Believe" demonstruje aplikace

Následující článek

iPhone 5: nové spekulace, ale dočkáme se ho vůbec tento rok?

Související články

Apple TV: nová herní konzole na obzoru?

Poslední betaverze iOS 4.3 určená pro Apple TV přinesla zajímavé odhalení — možná se brzy dočkáme Apple TV jako herní konzole. Předpoklady na to má — Apple TV má oblíbenou iOS platformu, výkonný ARM procesor Apple A4 nebo i dostatek RAM. Kapacita disku je sice omezená, přesto ale by se v Apple TV nějaké místo našlo. Nejspíše vás ale zarazilo, čím by se dala taková konzole ovládat. Odpověď je jednoduchá — iPhonem nebo iPodem touch. Spojení těchto dvou zařízení zní určitě velmi zajímavě a dávalo by i smysl — vždyť Apple svá zařízení propojuje často.

Flight Control HD: nejdříve na Steamu, pak na Mac AppStore

Firemint, vývojář oblíbených her jako Real Racing či Flight Control nyní oznámil, že připravovaná casual hra Flight Control HD, velmi oblíbená na iOS zařízeních, bude dostupná jak pro Mac, tak i pro PC. O verzi pro Mac se již nějakou dobu ví a počítalo se, že se Flight Control objeví exkluzivně na Mac AppStore, který byl měl být dostupný někdy okolo ledna.