iPhone 5: nové spekulace, ale dočkáme se ho vůbec tento rok?

Blíží se WWDC 2011 a tak nepřestávají utuchat spekulace o novém iPhone 5 – spíše naopak, je jich čím dál více. Při představování WWDC 2011 jsme se dočkali sloganu “Join us for a preview of the future of iOS and Mac OS X.” Tento slogan nás v praktické míře utvrdil, že nového iPhone 5 se na novém WWDC poprvé nedočkáme – minulé roky totiž byl na této události iPhone vždy představen (od roku 2007).

Blíží se WWDC 2011 a tak nepřestávají utuchat spekulace o novém iPhone 5 – spíše naopak, je jich čím dál více. Při představování WWDC 2011 jsme se dočkali sloganu “Join us for a preview of the future of iOS and Mac OS X.” Tento slogan nás v praktické míře utvrdil, že nového iPhone 5 se na novém WWDC poprvé nedočkáme – minulé roky totiž byl na této události iPhone vždy představen (od roku 2007).

Nyní vzniká řada spekulací, co se s novým iPhonem 5 stane. Jestli se odloží jen o několik týdnů, nebo měsíců, nebo se úplně přeskočí původní roční cyklus a iPhone 5 se dočkáme až s WWDC 2012. Dneska ráno přišlo mnoho zahraničních předních serverů se zprávou, že se iPhone 5 dočkáme již na konci června – alespoň dle korejských operátorů SK Telecom a KT. Přesněji se prý vyjádřili takto:

‘iPhone 5,’ the next model of iPhone 4, will be released on the coming 4th week of June. In the midst of the iPhone 5 postponement rumors, Apple has confirmed that iPhone 5 will be released as planned and it will be released simultaneously in Korea through SK Telecom and KT.

Volně přeloženo, dle těchto dvou operátorů se iPhonu 5 dočkáme už čtvrtý týden v červnu. Otázkou ale je, jak by chtěl Apple situaci řešit, pokud by chtěl nový jablečný telefon vydat už v červnu. Nenapadá mě žádná možnost – teprve na WWDC 2011 se totiž představí nová verze iOS5 (se kterou bude nový iPhone zcelajistě distribuován) a Apple poté potřebuje několik měsíců na vyladění finální verze nového softwaru.

Bude takto vypadat nový iPhone 5?

Proto se dostáváme blíže k možnosti představení nového jablečného telefonu na podzim spolu s novými iPody. Částečně by to možná dávalo smysl – doba mezi představením iOS 5 na WWDC a podzimním eventem bude přibližně 3 měsíce, a právě v této době by měl Apple software vyladit. Otázkou ale je, jestli Apple na podzim nepředstaví až moc zařízení naráz, protože poté budou upgradované iPody spíše “zastíněny” slávou nového iPhonu.

Na konec připadá poslední možnost, která dává také smysl. iPhone 5 se v roce 2011 nedočkáme a dočkáme se ho až na příštím WWDC 2012. iPhone 4 je stále velmi precizním kusem hardwaru, již brzy by jsme se měli dokonce dočkat verze v bílé barvě (jak je to ale doopravdy je ve hvězdách, neboť se Apple v této souvislosti nijak nevyjadřuje). Pokud by se tak opravdu stalo, tak je z velké části jasné, že pátá generace iPhone tento rok nebude, neboť i generace čtvrtá je velmi pokročilá a dodnes nemá velkou konkurenci. Možná se Apple v této době snaží spíše vyladit software, který by měl konečně přinést nějakou radikálnější změnu v používání (nové widgety či notifikace).

12 comments
  1. Proč proboha všude je tento obrázek, když tenhle zadní kryt se dá koupit i na iPhone4? (a že už ho má dost lidí)

    1. protože se spekuluje že zadní kryt bude hliníkový 😉

    2. To sklo sa hneď dochytá tak tam ževraj bude hliník a tento krit je najoblúbenejší a asi aj najkrajší tak preto.

  2. jsem tlůustý špekatý prase a strašně smrdim schanim nějakou cigánku do party na wowko a cisteni meho HTC

  3. Ja si myslim, ze bude iPhone4s s novym A5 procikem z iPad2.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Jailbreak iOS 4.3.1: untethered jailbreak je venku!

Následující článek

Týden s iPad 2: zkušenosti s novým tabletem od Apple

Související články

Steve Jobs: Apple nikoho nesleduje

Určitě jste slyšeli "znepokojivou" a "alarmující" zprávu o tom, jak Apple sleduje všechny uživatele iOS zařízení. Navíc to má i ošetřeno v licenčním ujednání v iTunes, které každý z nás musel (a to ještě prý i někteří nevědomky) odsouhlasit, aby mohl iOS přístroje používat. Přejděme od těchto senzace chtivých vět přímo k věci - Steve Jobs opět jednou po dlouhé době pročetl emaily a odpověděl na otázku z lidu.

Steve Jobs – Billion Dollar Hippy: hodinový dokument od BBC

Tuto středu britská televize BBC odvysílala hodinový dokument nazvaný vtipně Steve Jobs - Billion Dollar Hippy. Ikona firmy Apple měla poměrně dost zajímavý soukromý život, v kterém hrálo svou roli také Hippies, což ostatně napovídá také název dokumentu. Pokud vás zajímají informace spíše o produktech a samotné společnosti, přijdete si také na své!