Video ukazuje mikroskopické detaily iPhonu 15

Mnoho lidí obdivuje četné funkce svého iPhonu a přitom ani netuší, jak vypadá jejich chytrý společník uvnitř. Je to škoda, protože jde o zajímavou podívanou. Zcela nové odkrytí vnitřku iPhonu 15 využívá mikroskop ke zvýraznění toho, co se skrývá pod skořápkou vlajkového smartphonu společnosti Apple.

Shlédněte střeva vlajkového telefonu Applu

O video s detailním pohledem dovnitř iPhonu 15 se postaral iFixit, který ho zveřejnil na svém YouTube účtu. Tento rok je díky partnerství s Evident Scientific trochu jiný. Rozdělení nyní zahrnuje záběry z mikroskopu DSX1000, které divákům umožňují zblízka a osobně se podívat na vnitřek iPhonu 15. Jak poznamenává iFixit, vnitřek iPhonu 15 se příliš neliší od vnitřku iPhonu 14.

Video poznamenává, že mikrofon na základně iPhone 15 a iPhone 15 Plus je údajně nyní opravitelný v obchodě. Zdá se však, že tomu tak není pro řadu iPhone 15 Pro. Při vyjímání baterie zjistí, že obsahuje novou zprávu, která zní „Upozornění: Servis pouze pro vyškoleného technika“.

Když přijde čas na demontáž modulu fotoaparátu, předvedou 48megapixelový obrazový snímač. Poznamenávají, že i když iPhone 15 a iPhone 15 Pro mají oba 48megapixelový fotoaparát, čtyři pixely v základním modelu iPhone 15 jsou o 22 % menší. To má za následek horší výkon při slabém osvětlení.

Hlavní deska se letos zdá být jednodušší na opravu. Často se k desce musí dostat odstraněním obrazovky, ale na iPhone 15 jsou držáky, které drží desku, také přístupné ze zadní strany. Video uzavřeli tím, že dali iPhonu 15 předběžné skóre opravitelnosti 4 z 10. To je z velké části způsobeno tendencí Applu párovat díly se softwarovými součástmi, což omezuje, které díly lze použít k opravám.

Předchozí článek

Apple má většinu prvků, které potřebuje k vytvoření vlastního vyhledávače

Následující článek

Apple chce použít vaši matraci jako snímač tělesné teploty

Související články