Air Mail: zábavná letecká arkáda, kterou musíte mít

Konečně je tu pořádná letecká arkáda pro iOS. Prozkoumáte několik světů, splníte pár úkolů a hlavně si užijete krásnou grafiku, hratelnost a také příběh.

Konečně je tu pořádná letecká arkáda pro iOS. Prozkoumáte několik světů, splníte pár úkolů a hlavně si užijete krásnou grafiku, hratelnost a také příběh.

V App Store je plno leteckých simulátorů, které se skvěle hrají a i hezky vypadají. Pokud jde však o arkádová 3D letadla, je výběr poněkud chudší. Naštestí přilétá Air Mail.

V roli malého chlapce (nebo dívky) se ujímáte letadla s vodmíni lyžinami a stáváte se poslíčkem, který doručuje poštu. Na doručování dopisů však ve hře narazíte jen zřídka. Hned na začátku vás přivítá uvodní scéna příběhu a tutoriál. Hra přináší celkem 3 různé typy ovládání. Před dokončením tutoriálu máte k dispozici dotykové ovládání a ovládání pomocí akcelerometru. Po dohrání tutoriálu je k dispozici i pokročilé ovládání, které je kombinací již zmíněných.

V prvních pár misích očekávejte jednodušší úkoly jako vyzvedávání věcí, prolétávání kruhy a plašení holubů, které vám zaberou jen pár minut. Naučíte se alespoň ovládat letadlo a prohlédnete si okolí. S dalšími misemi však přituhuje, protože vás příběh zavede do války. Jste posledním pilotem, který může vše napravit. Nečekejte však, že se letadlo změní v bombardér s kanóny a kulomety. Válku lze totiž zkazit i beze zbraní. A jak? Budete přetrhávat provazy letadel, nebo třeba krást munici. Air Mail se na souboje dívá trochu jinak než ostatní hry – střílečky. A je to dobře, přináší to něco nového a zábavného, něco čím se Air Mail liší.

Hra obsahuje 3 herní módy, klasické mise (příběh), expresní donášku (4 rozdílné úkoly na čas) a prozkoumávání (kde si můžete volně létat v odemčených světech). Samotný příběh má celkem 7 kapitol rozdělených scénami příběhu a každá obsahuje 4 mise. V každé z těchto misí je schovaná zlatá opice. Pokud sesbíráte všechny opice, odemknete si zlaté letadlo, které je nezničitelné. Během hry lze také odemknout různé barevné kombinace pro vaše letadlo a za 20Kč si pomocí In-App nákupu můžete pořídit “Cheat menu”, které přináší několik bonusů, třeba jako prolétávání stěnami.

Graficky je hra zpracována opravdu pěkně. Prolétávání vedle vodopádů, malých stěn budov ozářených západem slunce, nebo jen let k malému ostrůvku, přes který se vznáší duha, to je něco krásného. Ovládání nezradí, je na velmi dobré úrovni. Jen si dejte pozor při používání akcelerometru. Ten se totiž kalibruje při každém začátku mise, takže je třeba držet iPhone či iPad v pohodlné nulové poloze. Vše ještě doprovází příjemná hudba a někdy i komentáře postav.

Hra vás tak vtáhne do děje, že si ani neuvědomíte, že jí chybí iCloud synchronizace a multiplayer. Ale i tak se studio Chillingo zase jednou vytáhlo a vypustilo do App Store skvělý titul. Jeho cena je nasazená výše, stojí 100Kč, ale jedná se o iOS universal hru (nyní ve slevě za 20Kč!). Stokoruna je za tento ve všech ohledech skvělý titul tak akorát a kdo si ho nekoupí nyní ve slevě za cenu cheeseburgeru je buď blázen, nebo odpůrce letadel.

Air Mail – 3,99€ – App Store Link

poznámka: pokud by hra náhodou na novém iPadu s retina displejem měla malé framerate (sekala se), v nastavení zvolte “disable fog” a “disable bloom”.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

AppTips #12: aktuální tipy na iOS aplikace a hry zdarma

Následující článek

Fifa 13: screenshoty, upoutávka a datum vydání

Související články

Carcassonne: slavná desková hra nyní i pro iPhone

Hru Carcassonne již pravděpodobně znáte a pokud ne, tak věřte, že je velmi oblíbená a sesbírala spoustu ocenění jako například „Hra roku“, které získala hned několikrát. Nyní přichází tato fenomenální hra v oficiálním portu na iPhone a později můžeme očekávat také iPad verzi.