iPhone. S Androidem. HTC Vám to skoro umožní.

Pochopitelně neexistuje žádný (snad ani nelegální) způsob, jak do svého mobilu s logem Applu dostat konkurenční operační systém Android. HTV však včera představilo nový model HTC One A9, který nejen že se nápadně podobá iPhonu 6, 6S, ale nese jméno Applovského procesoru. HTC bylo kdysi velmi slavné, díky kvalitně zpracovaným mobilům, dobře hrajícím reproduktorům Beats, ale hlavně neslo pověst nejlépe odladěného systému Android. Poslední dobou (a není poprvé) se tato firma dostává do velmi špatných prodejů a červených čísel hluboko pod nulou, i tak je škoda, že spadli na úroveň čínských kopi právě kvůli tomuto modelu A9.

HTC ONE A9
Ne, toto není iPhone 🙂 . HTC One A9.

Hardwarová výbava ani příliš nepotěší, špatná ale také není. Procesor zajišťuje firma Qualcomm svým typem Snapdragon 617 a RAM paměť se zastavila na pouhých 2GB (což pro Android není zrovna moc, ale jak jsme psali, HTC si se svou nadstavbou vedl doposud velmi dobře). Kapacita baterie 2150 mAh a pokud jde o celkovou vnitřní paměť telefonu, tak ta je dostupná pouze v 16GB. Na co se HTC zaměřilo byl fotoaparát, který má 13MpX a disponuje optickou stabilizací. K prodeji bude nejdříve u Vodafonu s cenovkou 14.777 Kč.    

HTC One A9
Dostupný i ve zlaté variantě. No není Vám to povědomé?

Předchozí článek

Internet za poslední týden #2 - Nové produkty Applu

Následující článek

Mé první dojmy z nového iPhonu 6S.

Související články

iPad: překročení dalšího milníku, nyní v prohlížení internetu

iPad je neskutečně žádané zařízení. To dokazuje jak i jistá nedostupnost po několika měsících od vydání, tak počet aplikací pro iPad vyvinutý, který v nedávné době překročil magických 100 000 (o kterém jsme Vám nedávno psali). iPadu se ale nedávno podařilo překročit ještě jednu metu, která patří také do důležitých milníků - a to více než 1% ze všech platform prohlížejících internet.