Ztracené Apple Watch, které strávily noc v oceánu, byly nalezené ve funkčním stavu

Apple Watch byly ztraceny v oceánu, ale o den později jsou obnoveny a vráceny bez poškození díky Lost Mode. Pravidelně se objevují zprávy o tom, že fungující iPhony byly vytaženy z vodních ploch, ale jen zřídka, pokud vůbec, Apple Watch. Jeden smolař z Praia Grande však voděodolnost svých Apple Watch otestoval.

Šťastné shledání se ztracenými hodinkami

Podle zprávy od G1 byl Jefferson Rocha na projížďce škunerem u pobřeží Sao Paula v Brazílii, když mu Apple Watch vyklouzly z ruky. Rychle se potopil do vody a byl vydán jako ztracený. Model Apple Watch nebyl zveřejněn, ale interní signál GPS byl aktivní, takže Rocha mohl zařízení vidět ve Find My.

“Byl jsem znechucen,” řekl Rocha ve zprávě přeložené do angličtiny. “Tyto hodinky mají GPS, jsou voděodolné. Nevěděl jsem, že jsou tak odolné. Během celé prohlídky a do doby, než jsem se vrátil na loď, jsem viděl polohu a bylo to uprostřed moře.“

Nakonec se vybila baterie a Apple Watch přestaly hlásit svou polohu. Druhý den obdržel Rocha oznámení, že zařízení bylo znovu zapnuto.

Obnovené Apple Watch a Rocha. 
Zdroj obrázku: G1

Aktivoval Lost Mode v aplikaci Find My společnosti Apple a zadal osobní údaje, které by mu umožnily někoho kontaktovat. Později dostal na Instagram zprávu od 16leté dívky, která našla Apple Watch.

Našel ho otec dívky Benoni Antonio Filho, který se potápí v korálovém parku, kde zařízení objevil. Zjevně často nachází zařízení turistů a snaží se je vrátit.

Rocha mohl spolupracovat s Filhovou dcerou, která měla za úkol vrátit Apple Watch, aby jí dal lekci o poctivosti. Dostal je zpět do funkčního stavu. Obrázek Apple Watch ukazuje, že se mohlo jednat o Apple Watch SE nebo Apple Watch Series 3. Každý model by měl mít hodnocení odolnosti vůči vodě, které by zajistilo, že přežije takový ponor v oceánu.

Hodinky Apple Watch byly od verze Apple Watch Series 2 hodnoceny pro použití ve vodě podle normy ISO 22910:2010. To znamená, že až 50 metrů ponoření by nemělo ovlivnit vodotěsnou integritu zařízení.

Předchozí článek

Přihrádky na SIM karty mohou z iPhonu 15 v Evropě zmizet

Následující článek

iPhone je stále nejlepší volbou smartphonů pro teenagery

Související články

Apple: má veľmi veľa penazí, kam ich Steve Jobs investuje?

Nie je žiadnym tajomstvom, že Applu sa v poslednej dobe darí viac než dobre. Nedávno však samotný Steve Jobs prezradil, že finančná zásoba Applu je natoľko obrovská, že by ju bolo vhodné niekam investovať. Ako už iste tušíte, takmer s istotou pôjde o niečo obrovské. Apple má totiž momentálne pripravených neuveriteľných 51 miliárd dolárov, ktoré môžu okamžite investovať.