Mé první dojmy z nového iPhonu 6S.

Nedávno jsem byl v obchodním centru Šantovka v Olomouci, tak jsem také v obchodě iStories obkoukl nové iPhony. Koupi nezvažuji už jenom kvůli ceně, ale není špatné podělit se s vámi o mé pocity z novinek.

3D Touch

První, co jsem zkusil byla samozřejmě jedinečná funkce 3D Touch, neboli rozpoznání síly tlaku. Upřímně jsem od toho nečekal tolik, ale vyzkoušení na “vlastní kůži” mě přesvědčilo o tom, že je to výborná funkce. Porovnával jsem jej například u aplikace fotoaparát. Nejdříve jsem jej spustil klasicky, přepnul jsem na přední kameru a vyfotil selfie. Aplikaci jsem vypnul a následně jsem přes 3D touch zvolil možnost pořídit selfie. Opravdu to trvalo o polovinu méně času. Doufám, že Apple časem přidá i větší podporu 3D i u jiných aplikací a snad se toho chytí i vývojáři.

iphone_6s_review_11

Váha

Po 3D touch jsem si vzal do ruky iPhone 6 a 6S naráz. Zde takový znatelný rozdíl váhy není, ale to se nedá říci o větším bratrovi iPhone 6S Plus. Vyšší hmotnost jsem pocítil ihned a to jsem ještě kontroloval, jestli u jednoho nechybí třeba ochrana proti krádeži. Vyšší hmotnost způsobila hlavně nová vrstva pod displejem snímající 3D Touch a také nový Taptic engine.

Taptic Engine

Jak jsem říkal, tak iPhone 6S (plus) má v sobě nový strojek zajišťující vibrační odezvu při 3D Touch, příchozím hovoru, atd… Na starším i novém iPhonu jsem spustil vibraci a musím říct, že nový Taptic engine má malinko mírnější vibrace a nevím, jak dobře by byly cítit v kapse. V ruce to je ale ukázkově výborné.

Fotoaparát

Poslední funkcí, ne kterou jsem se zaměřil byl nový fotoaparát, který by měl mít nyní vyšší rozlišení. Zkoušel jsem ho u iPhonu 6S Plus, takže jsem mohl posoudit i optickou stabilizaci. Jelikož nejsem nějaký nadšenec ve focení, tak jsem si říkal, že už starší generace měla výborný foťák, ale rozdíl poznat rozhodně je. Nárůst megapixelů bude opět jednou z největších trháků pro koupi nebo aktualizaci ze starších modelů.

df

 

Nový iPhone, jako celek mě velmi příjemně překvapil. Jediná škoda byla té cenovky od 20.000 Kč, což je podle mne za mobil moc. Každopádně kdybych si měl vybrat jestli Galaxy Edge, nebo iPhone 6S, tak to bude určitě iPhone.

Předchozí článek

iPhone. S Androidem. HTC Vám to skoro umožní.

Následující článek

Uživatelé Androidů masivně odchází k Applu

Související články