iPhone 6S natočil svůj pád z 600 metrů a přežil

Muž zapnul svůj iPhone 6S poté, co spadl z 600 metrů z letadla, během kterého se mu podařilo zachytit záběry z pádu. Na videu na YouTube nahraném v pondělí na jeho účet byl brazilský dokumentarista Ernesto Galiotto viděn, jak létá přes brazilskou pláž na sedadle spolujezdce malého letadla.

Během cesty, kterou zachytila kamera v jednomotorovém letadle, Galiotto fotil pomocí svého fotoaparátu, ale později ho vyměnil za iPhone, se kterým cestu natáčel. Zatímco však jednou rukou držel telefon směrem k oknu, iPhone mu vyklouzl ze sevření a padal směrem k pláži pod ním.

Podle brazilského zpravodajství G1 Galiotto předpokládal, že telefon byl po svém pádu z výšky 600 metrů nadobro ztracen a přistál na pláži. Tvůrce videa však dokázal znovu zapnout telefon, skončil jen trochu mokrý a s několika škrábanci. K přežití telefonu přispělo i to, že byl chráněn silikonovým krytem a k hledání telefonu mu pomohla aplikace.

Podle Galiottova přítele Victora de Oliveira a Tostese se jim telefon podařilo najít do pěti minut od prohledání pláže.

“Šli jsme asi pět minut, dokud jsme se nepřiblížili k mobilnímu telefonu. Bylo to v oblasti, kde byl písek a obrazovka směřovala dolů. Jas slunce se odrážel na krytu a brzy jsem byl schopen ho identifikovat uprostřed písku. Byl téměř nenarušený, jen byla prasklá ochranné fólie displeje.”

Kromě toho, že telefon přežil, dokázal také zaznamenat více než hodinu videa, včetně jeho rozmazaného pádu, který Galiotto zahrnul do videa na YouTube.

Video z pádu telefonu a jeho obnovy bylo od té doby zobrazeno více než 433 000krát na YouTube, kde lidé vtipkovali, že klip bude pro Apple dobrou reklamou. IPhone 6S byl poprvé vydán v září 2015.

Předchozí článek

iPad místo notebooku? Díl 1. – Úvod.

Následující článek

Samsung Galaxy S21 vs Apple iPhone 12

Související články