iPhone 4S: v Hong Kongu vyprodán za 10 minut, Siri na 3GS (video)

iPhone 4S jde stále na dračku – v Hong Kongu byly jeho skladové zásoby vyprodány za deset minut. Zaměstnanci Applu prý testují Siri na iPhonu 4 a hackerům se povedlo Siri zprovoznit i na starém iPhonu 3GS.

Úspěch nejnovějšího iPhone 4S nemá konce – zatímco v USA se ho prodaly 4 miliony za pouhé první tři dny, tak v Hong Kongu, kde se už se také začal prodávat, stihli vyprodat zásoby za pouhých deset minut. Co se týče Siri, tak tak je údajně testována zaměstnanci Applu na starším iPhone 4 a mnoho lidí se domnívá, že bude co nevidět zpřístupněna i na tento telefon. A aby toho nebylo málo, podařilo se hackerům spustit Siri i na iPhonu 3GS.

Prodej iPhone 4S v Hong Kongu

Ti, kdo si mysleli, že si iPhone 4S v Hong Kongu zarezervují až další den nebo že si ho snad půjdou koupit přímo do kamenného obchodu, se šeredně mýlili. Za 10 minut totiž již nebylo co rezervovat, neboť byly všechny počáteční skladové zásoby vyprodány. Kvůli tomu se museli zákazníci přesouvat k jihokorejským operátorům, kde si údajně objednali dalších 200 tisíc přístrojů. Přesné počty kusů, které byly v Hong Kongu prodány, nejsou nikde známy, ale můžete si udělat obrázek z toho, že na 200 tisíc zákazníků se ani nedostalo.

Testování Siri na iPhone 4

Fakt, že Siri nebude běžet na “starém” iPhone 4, nesli a stále nesou jeho majitelé poměrně těžko. Navíc když se ukazuje, že Siri zvládne na tomto telefonu běžet bez sebemenších obtíží. Nyní vyvstávají na povrch informace, že Siri je zaměstnanci Applu testována na iPhonu 4, a začíná se tak spekulovat, zda ji přeci jen Apple jednoho dne nezpřístupní i pro tento model.

Sám se domnívám, že tomu tak nebude – Siri je totiž hlavním tahákem iPhonu 4S a pokud by se Apple zpočátku tvářil, že bude exkluzivní pouze pro 4S, a nakonec ji zpřístupnil i pro starší model, byl by to do jisté míry podraz na zákazníky. Potom ovšem není zcela jasné, proč tedy Apple Siri pro iPhone 4 testuje.

Jako mnohem pravděpodobnější se jeví scénář, že bude Siri zpřístupněna pro iPad 2 či iPod touch poslední generace, i když je otázkou, zda nebude překážkou to, že tyto přístroje nemusí být nutně pořád on-line, což Siri pro svůj chod potřebuje. Je ale pravdou, že ani iPhone, nemá-li datový tarif, tento požadavek nesplňuje.

Siri na iPhone 3GS

Po zprovoznění Siri na iPhonu 4 se hackerům podařilo zprovoznit tento software i na starém iPhonu 3GS. Kupodivu, jak můžete vidět ve videu, na něm běží skoro stejně plynule jako na novějších přístrojích. Je to způsobeno tím, že většina “počítání” probíhá na serverech Applu, a tak Siri neklade prakticky žádné hardwarové nároky na telefon. Problém je v tom, že iPhone 3GS má o poznání méně kvalitní mikrofon než jeho mladší bratříčci, a tak má Siri problém s rozuměním.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mcq2qJiwHDo[/youtube]

Předchozí článek

Nové Hospodářské noviny: konečně pořádné noviny pro iPad

Následující článek

Adobe Flash: Apple vyhrál, Flash v mobilech nahradí HTML5

Související články

Apple v ČR: Ceny padají, blýská se na lepší časy?

Počítače a Macbooky od Apple jsou v ČR bohužel známe jako "ty dražší" produkty. Jak to tak ale vypadá, blýská se na lepší časy a i my v ČR se přiblížíme cenám v USA, které jsou pochopitelně o dost nižší, než dosavadní ceny v ČR. Na český trh vstupuje další oficiální distributor, firma AT Computers, díky kterému se ceny sníží i o několik tisíc. Koukněte na konkrétní změny cen!

RecognizeMe: odemkněte iPhone 4 pomocí rozpoznání vaší tváře

Majitelé jailbreakovaného iPhone 4 si mohou vyzkoušet další zajímavou vychytávku, která umožní odemknutí přístroje pomocí přední kamery. Prográmek RecognizeMe, který seženete v Cydii za $7, nepatří mezi ty nejpraktičtější, ale rozhodně s ním u piva kamarády ohromíte. Podívejte se na video od vývojáře, který si říká Apocolipse.
Číst více

Apple letošní WWDC 2014 zahájí 2. června

Jako každý rok, tak i letos bude v San Franciscu v centru Moscone Convention od 2. do 6 . 6. probíhat konference WWDC určená především vývojářům. Pro širokou veřejnost je ale určitě zajímavý fakt, že jako každý rok, tak i letos celé WWDC odstartuje Apple prezentací novinek, které nás čekají a neminou v roce 2014. A jaké to budou?