Google ukončuje službu cloudového hraní Stadia. Bude vracet peníze.

Google dnes oznámil ukončení provozu své služby Stadia. Jednalo se o cloudovou herní službu, která umožňovala hrát hry, které byly vypočítávány na externích zařízeních, a tak si je mohli užít i uživatelé se slabším hardwarem. V polovině ledna 2023 bude Stadia oficiálně ukončena a Google oznámil, že bude vracet peníze z nákupů v této službě (tedy za hry či hardware).

Hlavním důvodem pro ukončení služby Stadia má být menší oblíbenost než se původně očekávalo.

„Společnost Google mnoho let investuje do různých oblastí herního průmyslu. Pmáháme vývojářům vytvářet a poskytovat své hry na Google Play a Google Play Games. Mimo to vývojáři oslovují publikum prostřednictvím videí na YouTube, živých vysílání, apod. Naše technologie streamování her přes cloud přináší pohlcující herní zážitek v obrovském měřítku. před několika lety jsme také spustili projekt Stadia pro veřejnost. Přestože byly technologické základy služby Stadia opravdu silné, nezískala si takovou oblibu, jakou jsme očekávali. Učinili jsme tedy pro nás obtížné rozhodnutí začít naši službu Stadia ukončovat. 

Knihovna s hrami bude pro hráče dostupná do 18. ledna 2023, přičemž Google přepokládá, že většina peněž bude vrácena do poloviny ledna. Společnost také uvádí, že většina her do té doby bude fungovat bez problémů, jen některé aspekty související s nakupováním obsahu mohou být problematické. Podle vyjádření Googlu je nám navíc známo, že sice všechny softwarové i hardwarové nákupy budou vráceny zpět, ale peníze za předplatné Google Stadia.

Google také spustil webovou stránku s často kladenými dotazy, která je dostupná i v češtině. Mimo jiné na ní najdete následující vyjádření ohledně vrácení peněz:

„Vrátíme vám platbu za veškerý hardware Stadia (ovladač Stadia, edice pro průkopníky, premiérová edice a balíčky Play and Watch with Google TV) zakoupený v obchodě Google Store a veškerý software (hry a dodatky) zakoupené v obchodě Stadia. Platby za předplatné Stadia Pro vrátit nelze. V rámci předplatného Pro ale budete moct hrát hry bez dalších poplatků až do data ukončení služby.”

Mimo to Google již ukončil obchod Stadia a deaktivoval všechny služby, které pluly přes něj. Nevyřízené objednávky mají být zrušeny. 

Google spustil svou službu Stadia v roce 2019. jedná se tedy o poměrně mladou službu. Její výhodou byla zejména podpora téměř všech známých platforem, včetně zařízení iOS, Chromebooků, hraní v prohlížeči apod. Pokud však o cloudové hraní máte pořád zájem, existují na trhu další alternativní řešení. Jednou z nejznámějších je samozřejmě GeForce Now od Nvidie, ve které najdete opravdu pěknou řádku podporovaných her a na svém řešení pracuje i Xbox.

Previous Article

Apple není proti reklamě, je proti invazivnímu sběru dat

Next Article

V nových AirPods Pro je toho víc, než se na první pohled zdá

Related Posts

iPad hry: výběr těch nejlepších her pro iPad

V uplynulých dnech je o iPadu hodně slyšet. Nevím, zda je to dokonalým marketingem, parádním designem, fascinujícím interfacem, přijatelnou cenou, nebo třeba skvělým uměním Steva Jobse prezentovat nové výrobky, ale Applu se opět povedlo jejich nový produkt dokonale prodat (více o prodeji iPadu zde). Abych řekl pravdu, já osobně iPadu až tolik nevěřil a jeho koupi jsem neplánoval, ale po shlédnutí videí z hraní her měním názor - tuto dokonalou herní konzoly prostě musím mít!
Daisy
Číst více

Recyklační robot Daisy likviduje iPhony neuvěřitelnou rychlostí

Apple již dříve předvedl svého robota Daisy pro recyklaci iPhonů, ale nyní je mnohem rychlejší díky použití hrubé síly. Daisy již mnoho let odstraňuje díly ze starých iPhonů a je součástí cíle společnosti Apple ukončit těžbu zdrojů. šlo o aktualizaci předchozího robota jménem Liam, který původně rozložil iPhone za 12 minut. Pozdější verze Liama to zkrátily na 11 sekund a nyní Daisy svlékne iPhone za 4 sekundy. Minimálně stejně významné jako úspora času je, že Liam mohl rozebrat pouze iPhone 6, kde Daisy zvládne 29 různých modelů.

Microsoft KIN: po 48 dnech prodeje končí, nebyl o něj zájem!

Pamatujete na mou provokativní recenzi Microsoft Kin: nejhorší dotykový telefon je tu? Předvídal jsem v ní, že KIN nemá šanci na úspěch, protože jeho špatná konstrukce osazená chabým operačním systémem nebude nikomu vyhovovat. Má slova se potvrdila a KIN byl opravdu nejhorší dotykový telefon, protože po 48 dnech Microsoft stáhl KIN z prodeje. Přístroj zkrátka nikoho neoslovil!