Nové Hospodářské noviny: konečně pořádné noviny pro iPad

Hospodářské noviny se polepšily a představily skvělou čtečku svých novin pro iPad. Jak zareaguje konkurence, která stále nabízí čtečky jen pro iPhone?

I když v zahraničí jsou již noviny a časopisy pro iPad běžnou záležitostí (třeba díky funkci Newsstand v novém iOS 5), v České republice jsme opět bohužel trošku pozadu. Skoro všechny hlavní zpravodajské servery mají sice svou vlastní aplikaci, ale nabízí ji pouze pro iPhone, což je sice pěkné, ale na nějaké dlouhé čtení ne příliš vhodné a pohodlné. Hospodářským novinám se konečně podařilo tento stav prolomit, když vydaly svou aplikaci pro jablečný tablet – a pokud řeknu, že je skvělá, nebudu daleko od pravdy.

Jak můžete vidět ze screenshotů, je UI aplikace velice povedené. To stejné se dá říci o typografii, díky které se texty článků čtou výborně. Aplikace podporuje jak portrait, tak landscape mód a celé je to takové jednoduché, ale efektivní, což je jedině dobře.

Mezi články v dané rubrice se pohybujete “swipenutím” do boku, zatímco v rubrikách naopak posunutím nahoru a dolů. U každého článku je ve spodní části zobrazeno jak to, na které stránce se právě nacházíte v rámci aktuálního článku, ale také v jaké části celé rubriky.

Škoda je, že články neobsahují více obrázků a interaktivních prvků – jako je třeba video, různé grafy apod. Zaměření Hospodářských novin a možnosti iPadu k tomu přímo vybízí. Sem tam se sice nějaké ten obrázek objeví, ale mohlo by jich být o poznání více. Články si můžete jednoduše v rámci aplikace přidávat do oblíbených pro pozdější přečtení či pro uchování – a aplikace vám dokonce nabídne i nejaktuálnější zprávy z webu iHNed.cz.

Velice se mi líbí zpracování archivu, který nabízí jak přehled aktuálního týdne s náhledy novin, tak také kalendář, ve kterém můžete jednoduše hledat až několik měsíců dozadu. Pokud budete mít zájem, můžete si samozřejmě aktuální číslo zobrazit i v PDF verzi, což věřím, že bude pro velký počet lidí opravdové plus.

Škoda je, že HN pro iPad nepodporují Newsstand (česky Kiosek), a tak se vám nezobrazí v patřičné “poličce”, ani se nebudou samy od sebe aktualizovat. Je to sice detail, ale zamrzí to. Věřím ale, že vydavatelství Economia bude aplikaci dále rozvíjet a brzy se dočkáme jak integrace do Kiosku, tak také většího množství interaktivního obsahu.

HN pro iPad nabízí na začátek týdne předplatného zdarma, poté je možné kupovat jak jednotlivá čísla, tak si noviny předplatit na měsíc či na celý rok. Jeden “výtisk” vás vyjde na 0,79€ (cca 20 Kč), měsíční předplatné 15,99€ (zhruba 400 Kč) a roční předplatné na 189,99€ (zhruba 4750 Kč).

Na iPhoneTips si můžete přečíst jak srovnání čtečky Novinek.cz se starší verzí čtečky Hospodářských novin, tak také pohled na čtečku iDNES.cz a aplikaci iVysílání od České televize.

A protože to Hospodářské noviny se svou aplikací opravdu myslí vážně, nabízí k dvouletému předplatnému iPad 2 za velmi výhodnou cenu: 16GB Wi-Fi verze za pouhých 3190 Kč, 16 GB 3G za 5690 Kč. Spolu s předplatným (2x 3900 Kč) vás tak první konfigurace vyjde na 10990 Kč a druhá s 3G na 13490 Kč. Ceny všech konfigurací si můžete prohlédnout zde.

Hospodářské noviny – Zdarma – App Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Jawbone UP: náramek sledující váš životní styl

Následující článek

iPhone 4S: v Hong Kongu vyprodán za 10 minut, Siri na 3GS (video)

Související články

Twitter: nový update pro iOS zařízení přináší push notifikace

V dnešních ranních hodinách byla vydána aktualizace oblíbené aplikace Twitter (dostupné zdarma na AppStore) jak pro iPhone, tak i pro iPad. Tento update nese číselné označení 3.2.1 a přináší zejména push notifikace. Kvůli této absenci byly k této aplikaci často směřovány výtky. Aplikace vás nově může upozornit jak na nově příchozí zprávu, tak i odpovědí na váš tweet ve tvaru @jmeno.

DVD to iPad Converter: software v hodnotě $30 zdarma ke stažení!

Patříte mezi ty šťastné, kteří vlastní iPad a chcete převést své DVD filmy přímo pro iPad? Máme pro vás skvělou zprávu! Díky omezené nabídce firmy Daniusoft můžete získat software na převádění DVD do iPadu zdarma! Jediné, co musíte udělat pro to, aby jste získali software v hodnotě $29.95, je stát se fanouškem na Facebooku. Slušná nabídka, co říkáte?