Společnost Apple plánuje výrobu elektromobilu

Hodnota i popularita společnosti Apple neustále roste a všechy nové produkty od Applu jsou fanoušky této společnosti přijímány s otevřenou náručí. Proč by se tedy společnost nepustila do elektromobilu? Nejedná se o vtip, Apple výrobu elektromobilu skutečně plánuje.

Elektromobil ve spolupráci s Hyundai?

Společnost Hyundai potvrdila, že s Applem diskutuje o vývoji elektromobilu, přičemž dále uvádí, že softwarový gigant vyvíjí samořídicí vozidlo.

“Chápeme, že společnost Apple diskutuje s řadou světových výrobců automobilů, včetně Hyundai Motor.” Jelikož je diskuze v rané fázi, nebylo nic rozhodnuto, “řekl zástupce společnosti Hyundai Motor pro CNBC.

Tato zpráva přišla po zprávě z Korean Economic Daily, která uvádí, že Apple se obrátil na výrobce automobilů, aby navrhl dohodu, která by vyvinula jak elektromobil, tak dobíjecí baterie.

Tvrdí se, že projekt Apple Titan, kódové označení pro jeho vývoj automobilů, uvidí vyrobenou baterii, která by mohla „radikálně“ snížit náklady a zároveň zvýšit dojezd vozidla.

Předchozí zprávy naznačují, že společnost bude používat „monočlánkovou“ konstrukci baterie, která umožňuje obsazení více aktivního materiálu, a proto umožní vozu jet dále na jedno nabití.

“Pokud na planetě existuje jedna společnost, která má na to zdroje, je to pravděpodobně Apple.” Ale zároveň to není mobilní telefon, “ řekl bývalý zaměstnanec Projektu Titan.

Je možné, že vývoj elektrického automobilu Apple začne v roce 2024, ačkoli účinky pandemie koronavirů by to mohly posunout až do roku 2025.

Takový vývoj by mohl představovat výzvu pro Teslu, o které generální ředitel Elon Musk uvedl, že uvažuje o prodeji společnosti Apple v roce 2017 za desetinu její současné hodnoty. Musk nedávno předběhl Jeffa Bezose a stal se nejbohatším člověkem na světě.

Předchozí článek

Podle analytika se nyní ve světě používá už miliarda iPhonů

Následující článek

iPhone 12 mini je nejméně populárním modelem

Související články