Maketa iPhone 15 Pro zobrazuje jednotné tlačítko hlasitosti a možný port USB-C

Nové video sdílí, jak by mohl iPhone 15 Pro vypadat, a obsahuje pověstné funkce, jako je jednotné tlačítko hlasitosti. Účet Hongyang Technology sdílel v pondělí přes Douyin video s fyzickým kovovým modelem toho, jak by mohl iPhone 15 Pro vypadat. Nepřidává nic jiného než fámy, ale poskytuje pohled na to, jak by mohl nový iPhone vypadat v lidské ruce, spíše než na 3D vykreslování, které někteří vytvořili.

Co maketa ukazuje?

Na levé straně ukazuje jedno podlouhlé tlačítko, které bude ovládat hlasitost zařízení namísto aktuálního nastavení se dvěma samostatnými tlačítky. Nad tím je menší prvek, který by mohl být údajně oním tlačítkem pro funkci ztlumení namísto přepínače.

Zvěsti tvrdily, že Apple u některých modelů iPhone 15 přejde z fyzických na „solid-state“ tlačítka. Namísto fyzického pohybu poskytují tlačítka hmatovou zpětnou vazbu s hardwarovými součástmi, díky nimž zařízení vibruje, aby simulovalo kliknutí.

Apple takovou technologii představil pomocí tlačítka Home na iPhonu 7 a novějších MacBoocích s trackpadem Force Touch.

Port na spodní straně záslepky iPhone 15 Pro také vypadá širší než aktuální port Lightning. Říká se však, že Apple do svých nových modelů iPhone zařadí port USB-C, který tento port nahradí.

Vzhledem k legislativě EU o standardizaci portů na konkrétních zařízeních na USB-C je tato fáma do značné míry jistá. Apple však technicky nemusí vyhovět do 28. prosince 2024 s iPhonem 17.

Z videa je to těžké poznat, ale další fáma o iPhone 15 Pro je o něco větší hrbol fotoaparátu. To by mohlo být způsobeno periskopovou kamerou, která nabízí lepší optický zoom místo digitálního zoomu, i když se může objevit v modelu „iPhone 15 Ultra“, což je další fáma.

Jako obvykle se očekává, že Apple odhalí řadu iPhone 15 na podzim roku 2023. Mezi další možné funkce nových telefonů patří čip A17 Bionic, Wi-Fi 6E, tenčí rámečky a větší paměť.

Předchozí článek

iPhone 16 dostane novou OLED obrazovku, iPhone 15 zobrazovací technologie iPhone 14

Následující článek

FBI varuje: Nenabíjejte svůj iPhone pomocí veřejných USB portů

Související články

Apple keynote: video záznam z představení iPhone 5

Jak jistě víte i díky našemu textovému přepisu, včera proběhla v San Franciscu tisková konference, chcete-li keynote, která odhalila nový iPhone 5, inovovanou řadu iPodů nano a touch, připomněla vychytávky iOS6 a ukázala nové iTunes. Na celou tuto keynote se můžete podívat nyní z pohodlí domova.