iPhone 15 Pro má rychlejší stahování 5G – za předpokladu, že máte dobré pokrytí

Data získaná z testů rychlosti iPhone 15 Pro 5G naznačují, že uživatelé zaznamenají výrazné zvýšení stahování, ale to stále za předpokladu, že mají dobré pokrytí sítě. Řada Apple iPhone 15 obsahuje model Qualcomm Snapdragon X70. Výsledky testu rychlosti pouze pro iPhone 15 Pro a iPhone Pro Max ve srovnání se dvěma modely iPhone 14 Pro naznačují, že všechny tři hlavní sítě v USA budou poskytovat uživatelům vyšší rychlost stahování a mírně vyšší rychlost nahrávání. Zatím je nejisté, jak si povedou uživatelé v Evropě.

Jak rychlé je stahování dat?

Stručně řečeno, SpeedSmart říká, že “průměrná rychlost stahování 255 Mbps přes 5G je velmi působivá.” To se samozřejmě liší podle operátora a lokality uživatele. Není také jasné, jak odlišný je anténní systém v novém modelu oproti iPhone 14 Pro.

Budování 5G probíhá velmi pomalu, mimo hlavní metropolitní oblasti zůstávají rychlosti mizerné.

FCC říká, že učinila aukci vysokorychlostního spektra uvolněného různými iniciativami prioritou, a to byl případ spektra, které mají dopravci k dispozici. Zdá se však, že projekty jako 5G Fund for Rural America a další programy neposkytly dopravcům skutečnou podporu při zavádění.

A jak zpráva říká: „Doby pingu, stejně jako rychlost nahrávání, měly většinou menší skoky ve výkonu, který se mezi zařízeními nezměnil.“

“Na to je vždy příští rok…” končí zpráva.

Systémy Qualcomm Snapdragon 5G Modem-RF pro smartphony, které byly oznámeny před pouhými pár dny, budou společnosti Apple poskytnuty pro uvedení smartphonů na trh v letech 2024, 2025 a 2026. To by teoreticky znamenalo, že modemy Qualcommu budou použity v řadě iPhone 18.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Vision Pro může používat senzory k reakci na stres nebo rozsah pozornosti nositele

Následující článek

Apple pracuje na radikálním přepracování iMacu pomocí jediné tabule skla

Související články