Circ: vesmírná oddychovka z dílny českých vývojářů (+soutěž)

Recenze české vesmírné oddychovky Circ, ve které budete pěkně dlouho kroužit kolem planet. Navíc si zasoutěžíte rovnou o 5 redeem kódů!

Hra, na kterou se dnes podíváme, si zakládá na třech věcech: jednoduchosti, návykovosti a pěkných efektech – a to jak grafických, tak hudebních. Navíc se jedná o počin z dílny českých vývojářů, a tak její recenze nesmí na našem webu chybět. Pokud tedy vlastníte iPad a máte rádi vesmírné téma, tak nyní zbystřete.

Hra Circ má velice jednoduchý princip – se svou vesmírnou lodí kroužíte kolem planet a snažíte se dostat, co nejdále to půjde – a s tím také získat co nejvíce bodů. Ty sbíráte však nikoliv uraženou vzdáleností, ale právě kroužením kolem planet, což jde ale ruku v ruce. Hrací plocha se pohybuje rychlostí, která je samozřejmě závislá na tom, jakou obtížnost ze tří nabízených zvolíte – a jakmile se svou raketou zůstanete příliš vzadu nebo budet naopak až moc rychlí, ztratíte jeden ze životů.

“Kroužící princip” je velice podobný hře Rocket Bunnies, kterou jsme zde nedávno recenzovali. Hru ovládáte pouze jedním dotykem kdekoliv na obrazovce, který vaší lodi dá najevo, že má přeletět na další planetu. Velice důležité je tedy sledovat, v jaké části kroužení se právě nachází, protože přesně tím směrem se loď poté vydá. V případě krize je možné použít jeden ze tří zrychlovačů, který vaší lodi dočasně přidá rychlost, a umožní vám tak uniknout hrozbě ztráty života.

Planet je ve hře hned několik typů – od těch, které mají velice silnou gravitaci, až po ty, které nemají žádnou nebo naopak zápornou – tedy že vás budou odpuzovat. Po hrací ploše jsou také rozházené různé předměty – především jde o hvězdy, které když sesbíráte všechny na celé planetě, obdržíte bodový bonus. Pozor si však dejte na některé planety, které obsahují speciální místo, které po najetí způsobí její kolaps, jež pro vás může být smrtelný.

Je veliká škoda, že hra celkem nepochopitelně neobsahuje žádný žebříček, do kterého byste mohli umístit svoje skóre a srovnávat. Svoje dosažené výsledky totiž můžete z aplikace sdílet pouze na Twitteru, což nejen že není to pravé ořechové, ale navíc se obávám, že to při vyšším výskytu může otravovat vaše followery. Hře by velice slušela implemenetace Game Center, která se přímo nabízí, včetně nějakých těch achievementů, které by hru jistě okořenily. Škoda také třeba toho, že přímo z rozehrané hry ji nemůžete nijak restartovat – musíte rozehraný level vypnout a spustit znovu, což není zrovna praktické. Matoucí je také web samotné hry, který ukazuje hru spuštěnou na iPhonu, i když je prozatím dostupná pouze pro iPad (iPhone verze se už ale připravuje a bude v App Store jistě dostupná co nevidět).

Circ je hrou, která evidentně trpí syndromem “právě vydané a dosud neaktualizované hry”. Přes velice povedený koncept, grafiku a hudební doprovod ve hře nejsou obsaženy některé důležité prvky, které můžou někoho odradit. Jsem si ale jistý, že všechny tyto záležitosti budou doplněny v nějakém budoucím updatu. Prozatím musím dát hře pouze 65%. Hrál jsem ji ve verzi 1.0.0.

Circ – 1,59€ – App Store link (iPad)

Soutěž o 5 redeem kódů!

Ve spolupráci s vývojáři jsme pro vás připravili soutěž o 5 redeem kódů této zajímavé české hry. Jediné, co musíte udělat, je napsat komentář na tento článek na našem Facebooku a mít štěstí – 5 vylosovaných obdrží redeem kód a bude si na moci zahrát na svém iPadu tuto hru úplně zdarma. Soutěžit můžete do neděle 14.8.2011 do 23:59. Hodně štěstí!

85 comments
  1. zda se, ze hra je jeste prilis syrova na seriozni nakup a tak jeste zustanu u sveho vesmiru Osmos, ktery se zkratka neokoka. v pripade, ze ziskam promo kod, ovsemze ji rada vyzkousim

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Macbook Air na videu: nová létající verze od Final Cut King

Následující článek

MacBook Air 13,3" 2011: Unboxing video a první seznámení

Související články