iPhone 15 by mohl být prvním iPhonem s Wi-Fi 6E

Nová poznámka analytika naznačuje, že Apple přinese do iPhonu 15 Wi-Fi 6E, čímž se zařízení dostane do souladu s ostatními zařízeními Apple, jako jsou Mac mini, MacBook Pro a iPad Pro.

Analytici Barclays Blayne Curtis a Tom O’Malley sdíleli výzkumnou poznámku, která předpokládá, že Apple přidá podporu Wi-Fi 6E do své nadcházející řady iPhone 15.

Pro jaké modely bude tato podpora určena?

V současné době ještě není určeno, zda bude podpora omezena na modely iPhone 15 Pro. Wi-Fi 6E funguje na stejných pásmech 2,4 GHz a 5 GHz jako Wi-Fi 6, ale funguje také v pásmu 6 GHz. To umožňuje rychlejší bezdrátové rychlosti a menší rušení signálu. Chcete-li používat pásmo 6 GHz, zařízení musí být připojeno k routeru Wi-Fi 6E.

Wi-Fi 6E není v současné řadě zařízení Apple novinkou – současná generace 11palcových a 12,9palcových iPad Pro, 14palcových a 16palcových MacBooků Pro a Mac mini ji všechny obsahují.

Řada iPhone 14 obsahuje standardní Wi-Fi 6, a to navzdory předchozím fámám, které naznačovaly, že se dočká upgradu.

Očekává se, že iPhone 15 bude uveden na podzim na Apple Event v roce 2023 a analytici již začali předpovídat další generaci smartphonů Apple.

Někteří věří, že iPhone 15 a iPhone 15 Plus bude mít 3-skládaný snímač a 48megapixelový širokoúhlý objektiv, stejně jako modely iPhone 14 Pro.

Pokud jde o iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max vyšší třídy, někteří analytici očekávají, že Apple přidá 12megapixelový periskopový objektiv zaměřený na lepší optický zoom.

Očekává se, že iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max budou mít čip A17 postavený pomocí 3nanometrové technologie TSMC, 8 gigabajtů RAM a nový titanový rám.

Předchozí článek

Vůz newyorské policie byl sledován za pomoci AirTagu

Následující článek

Budoucí iPhony by mohly poslouchat vaše žvýkání a říkat vám, abyste drželi dietu

Související články