4 nejlepší celosvětově prodávané smartphony v 2. čtvrtletí byly iPhony

Podle průzkumu řada Apple iPhone 12 dominovala na trhu smartphonů z hlediska podílu na výnosech a objemu prodeje ve fiskálním 2. čtvrtletí letošního roku.

Apple vyjádřil, že iPhone 12 zaznamenává rekordní zájem a je velmi populární na několika světových trzích. Nový výzkum podporuje toto tvrzení údaji, které ukazují, že řada 5G iPhone zabírá ve druhém fiskálním čtvrtletí roku 2021 více než 12% celosvětového objemu prodeje.

Zpráva z Counterpoint Research pokrývající globální tržby a objem ukazuje, že iPhone je na dominantním postavení na trhu. I ten nejméně oblíbený z nových modelů, iPhone 12 mini, dosáhl na šesté místo v celosvětových příjmech.

Apple láme rekordy

Celosvětové tržby ze smartphonů překonaly ve fiskálním 2. čtvrtletí letošního roku 100 miliard dolarů a vytvořily tak rekord. Nejoblíbenější zařízení patřila také k nejdražším, což zvyšovalo průměrnou prodejní cenu a výnosy smartphonů mnohem výše. iPhone 12 Pro Max generoval nejvyšší příjmy jediného zařízení v celosvětovém měřítku a byl také nejprodávanějším modelem v USA.

Téměř všechny modely v seznamu deseti nejlepších výnosů měly 5G, s výjimkou Apple iPhone 11 a iPhone SE . Prémiové smartphony s cenou přes 400 USD přispěly k 65% celosvětových tržeb 100 miliard USD.

Grafy tržeb a objemu prodeje poskytované společností Counterpoint

Podle zprávy si Apple také udržel první čtyři místa v objemu globálního prodeje. Pouze iPhone 12, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro a iPhone 11 tvořily více než 12% podílu na trhu se smartphony. iPhone 12 mini se nedostal do první desítky v objemu prodeje, přestože byl šestý v generovaných tržbách, což znamená, že levnější smartphony se prodávaly v mnohem větších objemech jako vstupní modely Apple.

Samsung a Redmi ovládli spodní polovinu objemového grafu se smartphony, které se na trhu prodávají za méně než 250 $. Asijský, latinskoamerický a indický trh řídily tento segment kvůli poptávce po cenově dostupných smartphonech.

Apple v uplynulých letech nehlásil objemy prodeje ani průměrné prodejní ceny. To ztěžuje určení přesnosti analytiků v takových předpovědích.

Společnost Apple zaznamenala ve druhém čtvrtletí rekordní výsledky a očekává, že iPhone bude i nadále lámat rekordy do třetího čtvrtletí kvůli zadržené poptávce a pokračujícím prodlevám v dodavatelském řetězci. Společnost dále posílila prodej iPhonů novou fialovou barvou své nejprodávanější řady iPhone 12.

Předchozí článek

Nová sluchátka Applu? V přihlášce FCC se objevily Beats Studio Buds

Následující článek

Předplatné Twitter Blue je na spadnutí. Zde je seznam všech benefitů.

Související články