Budoucí iPhony by mohly poslouchat vaše žvýkání a říkat vám, abyste drželi dietu

Apple získal patent na technologii, díky které iPhone slyší žvýkání. Může vás vyzvat k vyfotografování jídla a poté může kritizovat váš výběr jídla. Nově udělený patent společnosti Apple “Počítadlo kalorií s rozšířenou realitou” je rozdělen mezi detekci žvýkání a poté určení toho, co se jí. Patent ve skutečnosti výslovně neříká, že si na vás Apple bude stěžovat za svačinu. Ale to je jen proto, že patenty se zabývají tím, jak se něco určuje, nikoli tím, co se pak s informacemi dělá.

Neobvyklá funkce

I tak je to zjevně další cesta pro stále se rozšiřující zdravotnické služby společnosti Apple. Ale v tomto případě společnost tvrdí, že je to potřeba kvůli našemu neustále se rozšiřujícímu pasu – a možná překvapivým potížím při počítání kalorií.

„K nepřesnému počítání kalorií přispívá mnoho faktorů,“ říká Apple. “Například velikost porcí může být obtížné měřit při jídle v restauraci.”

“Výsledkem je, že lidé mají nepřesné počty kalorií, zhoršují hubnutí, přesné dávkování léků a další,” pokračuje.

Podle Applu existuje možnost nakupovat a jíst „pouze z jednoporcových balíčků, aby byl zajištěn přesný počet kalorií“, ale to je „drahé a nepraktické“. Navíc to “vede k nadměrnému množství obalových materiálů.”

V důsledku toho si Apple myslí, že iPhone může zakročit s „metodou pro zlepšení určování spotřeby potravin“.

“To zahrnuje detekci, pomocí mikrofonu, žvýkací hluk od uživatele během žvýkání;” pokračuje Apple, “a v reakci na detekci hluku žvýkání, spuštění činnosti fotoaparátu; získání obrazových dat zachycujících potravinový produkt prostřednictvím fotoaparátu.”

Tento obrázek lze poté analyzovat pravděpodobně podobným způsobem, jakým Visual Look Up identifikuje rostliny a květiny. Kromě určení, zda jde o čokoládový dort nebo BLT, zahrnuje zpracování obrazu „určení objemu potravinářského produktu na základě měření žvýkací relace“.

Takže ví, kolik fazolí máte na talíři, a ví, jak trávíte čas žvýkáním. To znamená, že iPhone pak může být použit při „určování příjmu kalorií na základě potravinářského produktu, objemu potravinářského produktu a měření žvýkání“.

Patent je neobvykle opatrný, aby zdůraznil, jak „složité a časově náročné“ by bylo zjistit, jak přesně takový systém implementovat. “Přesto by to byl rutinní podnik pro ty, kdo mají běžné dovednosti v umění zachytit obraz.”

Takže ano, chytit fotku sendviče na benzínce bude jiné a možná těžší než vyfotit banán na kuchyňském stole. Ale kroky budou stejné – detekce jídla, vyžádání fotografie a analýza tohoto obrázku.

Apple také říká, že nastanou okolnosti, kdy do hry vstoupí jiné informace. “Například informace o poloze spojené s obrazovými daty mohou indikovat konkrétní restauraci,” říká, “vyzve modul detekce objektů… a procesor… k použití menu restaurace k identifikaci potravinářského produktu.”

Patent je opět zaměřen pouze na získávání těchto dat, při určování počtu kalorií. Tyto informace by pravděpodobně mohly být zaznamenány v některé části aplikace Zdraví.

Ale to znamená, že váš iPhone ví, co jíte, jak dlouho to jíte, kolik toho jíte a dokonce i to, kolikrát jdete do restaurace.

Předchozí článek

iPhone 15 by mohl být prvním iPhonem s Wi-Fi 6E

Následující článek

Periskopické čočky budou exkluzivně do roku 2024 pro modely iPhone Ultra

Související články

Soutěž: vyhrajte dockovací stanici SONY za téměř 4.000 Kč

Myslíte si, že byste doma využili dockovací stanici pro iPhone a iPod od SONY, která je vybavená 7" (17,6 cm) LCD displejem plně kompatibilním s knihovnou v iOS, AM/FM anténou, 1GB vnitřní pamětí, USB, slotem na paměťové karty a především solidním repro? Nyní máte unikátní možnost tento parádní gadget v hodnotě 3.800 Kč vyhrát!