iPhone 13

iPhone 14 Pro může být v roce 2022 dodáván s rámem nebo krytem ze slitiny titanu

Nová zpráva analytika tvrdí, že Apple bude u modelů iPhone 14 Pro používat šasi nebo vnitřní rám ze slitiny titanu. Pokud by to byla pravda, byla by to zajisté skvělá zpráva, protože by tělo bylo velmi pevné, odolné a zároveň lehké.

V poznámce pro investory, kterou vidí Investiční firma JP Morgan Chase, čínská kancelář Číny oznámila svým klientům, že Apple hodlá poprvé představit iPhone ve slitině titanu. Apple již použil titan v některých modelech Apple Watch, pro fyzickou kartu Apple a občas i pro PowerBook.

Je titan dobrou volbou pro iPhone 14?

Houževnatost titanu je však dosažena pouze tehdy, když je použita jako součást slitiny titanu s jinými kovy. Titan je také náchylný na šmouhy od otisků prstů a jeho povrchová úprava může být neatraktivní. Společnost Apple proto určitě používá slitinu a tyto problémy pravděpodobně řeší.

JP Morgan také tvrdí, že v interiéru řady „iPhone 14“ dojde k větším změnám než v nadcházejícím „iPhonu 13“. Naznačuje to, že Apple očekává, že příští rok bude další „supercyklus“, přičemž jeho nové funkce přinášejí větší než obvyklé upgrady stejně jako 5G pro iPhone 12.

Zpráva také podporuje předchozí tvrzení analytika Ming-Chi Kuo, že nebude existovat „iPhone 14 mini“. Místo toho budou dva modely s 6,1-palcovými obrazovkami a dva s většími 6,7-palcovými displeji.

JP Morgan má vynikající přesnost podávání zpráv o finanční situaci společnosti Apple. Má však menší přehled o skutečných plánech společnosti Apple, a přestože může hlásit, co se děje uvnitř dodavatelského řetězce, jeho načasování vydání je obecně vypnuto.

Předchozí článek

Apple Online Store se dočkal redesignu. Je nyní přehlednější.

Následující článek
apple airpower

Na internetu se objevilo video funkčního prototypu AirPower.

Související články

iOS 5: nejdůležitější novinky, které Apple zítra (snad) představí

Čekání je téměř u konce a už zítra bude světu představena nová verze systému iOS 5.0 na WWDC 2011. S ní, jak již jistě víte, bude mimojiné představena i nová verze Mac OS X, Lion, či nová služba iCloud, o které se můžete blíže dočíst z našeho staršího článku. Nyní se ale pojďme soustředit na to, čeho bychom se měli dočkat v nadcházející budoucnosti sytému iOS - přesněji tedy jeho páté verze.

BeejiveIM for iPad: IM, který raději nekupujte

Pokud jste si v nedávné době pořídili iPad a hledáte, jaké IM na něm používat, tak nestojíte před lehkou volbou. Narozdíl od menšího iPhonu či iPodu touch je počet instant messengerů značně omezen a např. povedené IM aplikace zdarma, jako Trillian nebo Meebo na iPadu nenajdeme (pokud tedy nebudeme emulovat stávající aplikace, což je ale pro dlouhodobější využití prakticky nepoužitelné). Poté tedy přichází na řadu několik "prověřených" IM messengerů, mezi které patří zejména IM+ či nyní recenzované BeejiveIM.