iPhone 14 Pro Max bude na podzim nejžádanějším iPhonem

Údaje o výrobě a dodávkách zobrazovacích panelů používaných v řadě Apple iPhone 14 naznačují, že Apple očekává na podzim vysokou poptávku po svých modelech iPhone 14 Pro. Říká se, že zářijová startovní řada se zaměří většinu změn na iPhone 14 Pro spíše než na iPhone 14, a zdá se, že Apple plánuje chyby v prodeji směrem k novějším modelům. Podle údajů sdílených analytikem Rossem Youngem z DSCC dodavatelé Applu zjevně zaměřují své úsilí na vytváření panelů pro řadu Pro.

O iPhone 14 Pro bude zřejmě rekordní zájem

Od června do září Young v tweetu pro „Super Followers“ tvrdí, že lví podíl na dodávkách panelů se týká iPhone 14 Pro Max, přičemž 28 % vyrobených panelů je určeno pro tento model. Za nimi jsou iPhone 14 a iPhone 14 Pro s 26 % za kus, zatímco iPhone 14 Max je poslední s 19 %.

Na straně výroby iPhone 14 Pro Max zjevně tvoří 29 % výroby, zatímco iPhone 14 Max je na 21 %. Young je ohledně iPhonu 14 Max stále optimistický. To naznačuje, že počáteční nápor bude u ostatních modelů, ale poptávka by se měla později v tomto období více vyrovnat.

Dosud zvěsti a spekulace naznačují, že iPhone 14 si během zářijové události neužije tolik aktualizací jako jeho protějšky Pro. Například, zatímco iPhone 14 zůstane na čipu A15, ekvivalent Pro má přejít na A16, obvyklý upgrade v normálním cyklu.

Modely Pro budou pravděpodobně těžit také z dalších změn, jako je přepnutí zářezu pro výřez pro vždy zapnutý displej a také upgrade širokoúhlého snímače fotoaparátu z 12 megapixelů na verzi 48 megapixelů. Výrazná modernizace modelů Pro a ponechání iPhonu 14 ve více ztlumené aktualizaci by mohla vést k tomu, že spotřebitelé budou toužit po novém zařízení, aby rozšířili svůj výběr na modely Pro. Tento očekávaný model poptávky by mohl vysvětlit, proč se výroba přiklání více k řadě Pro, alespoň pro rok 2022.

Předchozí článek

Všechny modely iPhone 14 by měly mít 6 GB RAM

Následující článek

Apple možná oživí jméno 'Plus' pro větší model iPhone 14

Související články