Apple je celosvětově třetí největší světový výrobce smartphonů

Zajímá vás, kdo je aktuálně největším výrobcem chytrých telefonů? Společnost Xiaomi se stala druhým největším výrobcem smartphonů na světě poprvé v průběhu druhého čtvrtletí roku 2021, čímž vytlačila společnost Apple na druhé místo za Samsungem.

Společnost Xiaomi měla ve 2. čtvrtletí 2021 podíl na trhu 17%, za 19% podílem společnosti Samsung a před 14% podílem společnosti Apple. Společnost Xiaomi také zaznamenala nejvyšší růst, přičemž výzkumná firma Canalys odhaduje, že výrobce meziročně vzrostl o 83%. Oppo a Vivo obsadily čtvrtou a pátou pozici v globálním seznamu výrobců smartphonů, každá s 10% podílem na trhu.

Pořadí se stále mění

Apple zaznamenal ve druhém čtvrtletí roku 2021 meziroční růst pouze 1%, zatímco Samsung dosáhl 15% meziročního růstu. Oppo rostlo 28% ročně, zatímco Vivo rostlo 27%.

„Společnost Xiaomi rychle rozrůstá své zámořské podnikání. Například její dodávky vzrostly o více než 300% v Latinské Americe, 150% v Africe a 50% v západní Evropě. A jak roste, vyvíjí se. Nyní transformuje svůj obchodní model z vyzyvatele etablovat s iniciativami, jako je konsolidace kanálů partnerů a pečlivější správa starších akcií na otevřeném trhu, “řekl Ben Stanton, manažer výzkumu v Canalys.

Ve srovnání s Apple a Samsung, Xiaomi stále vyrábí smartphony, které jsou zkosené směrem k low-end a midrange. Jeho průměrná prodejní cena (ASP) je o 40% nižší než Samsung a o 75% nižší než Apple, odhaduje výzkumná firma.

„Jednou z hlavních priorit společnosti Xiaomi je letos růst prodeje jejích špičkových zařízení, jako je Mi 11 Ultra,“ uvedl Stanton. „Bude to ale tvrdá bitva, přičemž Oppo a Vivo sdílejí stejný cíl a oba jsou ochotni utratit velké částky za nadměrný marketing, aby budovali své značky způsobem, jaký Xiaomi neumí.“

Tyto výsledky jsou předběžné a společnost Canalys od čtvrtka zatím nezveřejnila čísla pevných dodávek chytrých telefonů pro druhé čtvrtletí. V prvním čtvrtletí roku 2021 dosáhly celosvětové dodávky smartphonů 347 milionů kusů, přičemž Apple byl na druhém místě.

Canalys konstatuje, že všichni prodejci smartphonů bojují o zabezpečení kritických komponentů kvůli nedostatku globálních dodávek. Analytici společnosti JP Morgan však naznačují, že Apple se ve srovnání se svými protějšky z Androidu necítí téměř žádný dopad na problémy s dodávkami.

Předchozí článek

iPadOS 15 – Jak funguje „nový” multitasking?

Následující článek

Google zavádí nové nástroje k ochraně historie vyhledávání v systému iOS

Související články

Ultimate Mortal Kombat 3: legenda z PC už také na iPhone (video)

Je mezi námi někdo, kdo nezná herní serii Mortal Kombat? Pokud jste zažili PC hry v 90. letech, tak vám jistě "Mortala" nemusím představovat. Bojovka s nezapomenutelnými charaktery, podle kterých byly natočené dokonce 2 filmy (v roce 95 a 97), se dočkala portu pro iOS zařízení s grafikou pro Retina displej. Koukněte na video z hraní a recenzi této hry!

Apple iPad 2: oficiální videa nového tabletu a krytu Smart Cover

Steve Jobs na poslední keynote, na kterou se můžete podívat na stránkách Apple, představil videa, které demonstrují výhody iPadu 2 a také nového krytu nazvaný Smart Cover. Jako třešnička na dortu bylo představeno také video trefně nazvané "iPad: Year One", které se poohlíží na rok 2010 z pohledu uživatelů iPadu. Apple tyto spoty umístíl na YouTube a my vám je samozřejmě přinášíme!