Průzkum v USA: iPad snižuje prodej netbooků

Na základě průzkumu webu Retrevo můžeme vidět, že tablet iPad ukusuje netbookům podíl na trhu. Prodejní úspěchy v USA jsou obrovské a iPadu se velice daří, což se zohledňuje v těchto statiskách, kde se proti sobě utkávají hlavně netbook vs. iPad.

Na základě průzkumu webu Retrevo můžeme vidět, že tablet iPad ukusuje netbookům podíl na trhu. Prodejní úspěchy v USA jsou obrovské a iPadu se velice daří. Výsledky průzkumu si můžete prohlédnout ve statistikách, ve kterých se proti sobě staví iPad vs. netbooky.

Na dotaz,zda-li zákazníci odložili nákup netboku pozdější dobu potom, co byl iPad představen v lednu na Apple konferenci, odpovědělo 40% respodentů “Ano”, ale stejně nakonec koupili netbook. 30 % dotázaných iPad nedonutil rozmyslet svou volbu a netbook si koupili bez rozmýšlení. Zbylých 30 % zákazníků dalo přednost iPadu.

Nyní, když je iPad v prodeji a dostupný ve všech variantách v Apple Store, se mnoho zákazníků rozhoduje mezi netbookem nebo iPadem a velká část se ve finále rozhodne právě pro jablečný tablet. Čísla hovoří jasně: 78% pro iPad, 22% pro netbooky.

V průzkumu dále padla otázka zda-li plánujete raději nákup notebooku nebo netbooku. Vítezem s 65% se stal notebook. Ze závěrečné otázky ale vyplývá, že netbooky jsou stále atraktivní, a to díky jejich rozměrům a hmotnosti, ceně a výdrži. Proto to zatím na dramatický zánik netbooků nevypadá. Je ale jasné, že iPad uštědřil netbookům silný úder.

Na závěr je důležité upozornit, že na tento dotazník odpovídali především zákazníci z USA, kteří jsou především díky ceně iPadu v trochu jiném postavení, než zákazníci v Evropě. I přesto se ale dá vypozorovat, že iPad hýbe trhem s netbooky.

Zdroj: Retrevo

Koupili byste si iPad místo netbooku?

9 comments
  1. Podle mého je iPad relativně k ničemu. Je fakt, že na Ebooky, filmy, navigaci, hrani her bude super, ale ve své podstatě, je to jen větší a rychlejší iphone. Díky relativně opožděnému softwaru, který nepovoluje žádný vnější zásah, je to vskutku podle mého nepotřebná věc. Pokud dobře vím, cena se pohybuje okolo 20k a za takové peníze mohu mít netbook (notebook) a mám otevřené rozhraní, které mi umožní svobodu. Toť můj názor na ipad. Vlastním iPhone 3G a plánuji 4G, ale iPad bych nekoupil, ani kdyby byl za 5 tisíc. 🙂

    1. Souhlasím. Mám MacBook a iPhone, ale kdybych se měl rozhodovat mezi iPadem a netbookem, vyhrál by to netbook.

  2. Podle mého je iPad relativně k ničemu. Je fakt, že na Ebooky, filmy, navigaci, hrani her bude super, ale ve své podstatě, je to jen větší a rychlejší iphone. Díky relativně opožděnému softwaru, který nepovoluje žádný vnější zásah, je to vskutku podle mého nepotřebná věc. Pokud dobře vím, cena se pohybuje okolo 20k a za takové peníze mohu mít netbook (notebook) a mám otevřené rozhraní, které mi umožní svobodu. Toť můj názor na ipad. Vlastním iPhone 3G a plánuji 4G, ale iPad bych nekoupil, ani kdyby byl za 5 tisíc. 🙂

    1. Souhlasím. Mám MacBook a iPhone, ale kdybych se měl rozhodovat mezi iPadem a netbookem, vyhrál by to netbook.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Boj proti Adobe Flash: "Steve Jobs tě nenávidí!"

Následující článek

Polda 2: česká klasika vo Vašom iPhone

Související články