Průzkum v USA: iPad snižuje prodej netbooků

Na základě průzkumu webu Retrevo můžeme vidět, že tablet iPad ukusuje netbookům podíl na trhu. Prodejní úspěchy v USA jsou obrovské a iPadu se velice daří, což se zohledňuje v těchto statiskách, kde se proti sobě utkávají hlavně netbook vs. iPad.

Na základě průzkumu webu Retrevo můžeme vidět, že tablet iPad ukusuje netbookům podíl na trhu. Prodejní úspěchy v USA jsou obrovské a iPadu se velice daří. Výsledky průzkumu si můžete prohlédnout ve statistikách, ve kterých se proti sobě staví iPad vs. netbooky.

Na dotaz,zda-li zákazníci odložili nákup netboku pozdější dobu potom, co byl iPad představen v lednu na Apple konferenci, odpovědělo 40% respodentů “Ano”, ale stejně nakonec koupili netbook. 30 % dotázaných iPad nedonutil rozmyslet svou volbu a netbook si koupili bez rozmýšlení. Zbylých 30 % zákazníků dalo přednost iPadu.

Nyní, když je iPad v prodeji a dostupný ve všech variantách v Apple Store, se mnoho zákazníků rozhoduje mezi netbookem nebo iPadem a velká část se ve finále rozhodne právě pro jablečný tablet. Čísla hovoří jasně: 78% pro iPad, 22% pro netbooky.

V průzkumu dále padla otázka zda-li plánujete raději nákup notebooku nebo netbooku. Vítezem s 65% se stal notebook. Ze závěrečné otázky ale vyplývá, že netbooky jsou stále atraktivní, a to díky jejich rozměrům a hmotnosti, ceně a výdrži. Proto to zatím na dramatický zánik netbooků nevypadá. Je ale jasné, že iPad uštědřil netbookům silný úder.

Na závěr je důležité upozornit, že na tento dotazník odpovídali především zákazníci z USA, kteří jsou především díky ceně iPadu v trochu jiném postavení, než zákazníci v Evropě. I přesto se ale dá vypozorovat, že iPad hýbe trhem s netbooky.

Zdroj: Retrevo

Koupili byste si iPad místo netbooku?

9 comments
  1. Podle mého je iPad relativně k ničemu. Je fakt, že na Ebooky, filmy, navigaci, hrani her bude super, ale ve své podstatě, je to jen větší a rychlejší iphone. Díky relativně opožděnému softwaru, který nepovoluje žádný vnější zásah, je to vskutku podle mého nepotřebná věc. Pokud dobře vím, cena se pohybuje okolo 20k a za takové peníze mohu mít netbook (notebook) a mám otevřené rozhraní, které mi umožní svobodu. Toť můj názor na ipad. Vlastním iPhone 3G a plánuji 4G, ale iPad bych nekoupil, ani kdyby byl za 5 tisíc. 🙂

    1. Souhlasím. Mám MacBook a iPhone, ale kdybych se měl rozhodovat mezi iPadem a netbookem, vyhrál by to netbook.

  2. Podle mého je iPad relativně k ničemu. Je fakt, že na Ebooky, filmy, navigaci, hrani her bude super, ale ve své podstatě, je to jen větší a rychlejší iphone. Díky relativně opožděnému softwaru, který nepovoluje žádný vnější zásah, je to vskutku podle mého nepotřebná věc. Pokud dobře vím, cena se pohybuje okolo 20k a za takové peníze mohu mít netbook (notebook) a mám otevřené rozhraní, které mi umožní svobodu. Toť můj názor na ipad. Vlastním iPhone 3G a plánuji 4G, ale iPad bych nekoupil, ani kdyby byl za 5 tisíc. 🙂

    1. Souhlasím. Mám MacBook a iPhone, ale kdybych se měl rozhodovat mezi iPadem a netbookem, vyhrál by to netbook.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Boj proti Adobe Flash: "Steve Jobs tě nenávidí!"

Následující článek

Polda 2: česká klasika vo Vašom iPhone

Související články

Vyhlášení soutěže: už známe výherce docku od SONY

Jak pravděpodobně víte, v pátek jsme uspořádali soutěž o dock SONY v hodnotě téměř 4.000 Kč. Soutěže se mohl zůčastnit každý, kdo stihl napsat své iniciály do formuláře umístěného na soutěžní stránce pouze do doby, než naše fanouškovská stránka na Facabooku pokoří 10.000 fanoušků. Pro nás absolutně nečekaně získání téměř dvou tisíc nových fanoušků trvalo necelých 6 hodin, tak vaše šance na výhru byla opravdu veliká.