Reckless Racing: akční závody pro iPhone i iPad

Jezdit neustále ve smycích, nenechat se vytlačit z cesty a dojet do cíle první za pomoci malých, avšak mnohdy i mírně riskantních zkratek, to je hlavní cíl v Reckless Racing.
Jezdit neustále ve smycích, nenechat se vytlačit z cesty a dojet do cíle první za pomoci malých, avšak mnohdy i mírně riskantních zkratek, to je hlavní cíl v Reckless Racing.
Ihned po zapnutí Reckless Racing vás přivítá průvodce, který vám pomůže s výběrem jednoho z pěti ovládání. Auto budete moci prohnat po trati a vyzkoušet, jestli vám nejvíce vyhovuje naklánění, volant nebo šipky. V nastavení si pak dokonce můžete změnit jejich velikost či umístění.
Na výběr budete mít celkem z šesti aut, jejichž rozmanitost je opravdu zajímavá. Vybrané auto budete moci prohnat celkem na pěti tratích v obou směrech, ve finále je jich tedy v podstatě k dispozici deset.
Již zmíněných deset tratí můžete jet na umístění nebo na čas. V prvním případě se jedná o takzvané Dirt Rally, kdy jedete proti soupeřům a snažíte se dojet jako první. Druhá jmenovaná možnost, tedy jízda na čas znamená volnou trať a neomezený počet okruhů. Trať tedy můžete projíždět až do roztrhání … pneumatik. “Doručovací” mód možná znáte z jiných her. Jezdíte po městečku a převážíte balíčky z místa A do místa B. Máte ovšem stanoven časový limit, po který se snažíte přepravit co nejvíce balíčků. Čím dříve pak balíček doručíte, tím více peněz dostanete.
Výsledky ze všech tří módů můžete odesílat na server a porovnávat je s ostatními. Bohužel ale hře chybí integrace Game Center. Svoje síly však můžete srovnávat i ve skvělém multiplayeru. Můžete si tak zazávodit až se třemi dalšími lidmi. Samozřejmě však není multiplayer bez chyb, a tak se občas stane, že vás protihráč “přeskočí”, ať už je to kvůli vašemu nebo jeho připojení. Menší či vetší lagy jsou bohužel stále nedílnou součástí každého multiplayeru.
Velmi mile mě ve hře překvapila spousta detailů. Za autem vidíte prach z cesty nebo kouř z hvízdajících pneumatik stejně tak jako vodu stříkající do všech stran při průjezdu skrz řeku. Zároveň můžete porážet dopravní značky, brzdit o balíky slámy nebo se kochat skvěle se prolínajícím světlem se stíny. Na jedné z tratí si také musíte dát pozor, abyste nespadli do údolí. Velmi rádi vám v tom také pomohou protivníci. Hra ovšem netrpí občasným problémem jiných her, kdy jdou protivníci jen po vás. V Reckless Racing se nebojí při vhodné příležitosti vystrčit z trati i “umělého” závodníka.
Reckless Racing (2,39€ na App Store) je skvělá hra jak v singleplayeru, tak i v případě závodění s reálnými protivníky. Je ovšem příliš krátká – pět tratí se za chvíli okouká i přes dokonalé zpracování s podporou Retina displeje. Pokud máte iPad, můžete si koupit o něco dražší verzi (3,99€ na App Store), která obsahuje další tři tratě. Není ovšem vyloučeno, že vývojáři přidají další. I přes krátkou herní dobu však mohu Reckless Racing doporučit.

83 comments
  1. Nikde nevidim jak se hraje MP mod na appstore je jen “online multiplayer” tak BT to asi nebude. WIFI je ok, ale utahne to zakladni 3G? EDGE? Spoluhrace app vybere sama nebo je mohu konkretne volit? Takove infornace v clanku nenajdu 🙁

    1. Ve hře se v Online módu můžeš připojit na servery… Na jaký si vybereš sám. Pokud se ti nechce k někomu připojovat můžeš dát “Host game” a taky si zvolit jméno svého “serveru” třeba CZECH´game 🙂

  2. Parádní hra na iPad.Na iPhonu je taky hratelná,ale iPad je iPad. :))

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nový MacBook Air 11,6" a 13,3": první unboxing video

Následující článek

iPad program: tablet od Apple pomáhá v nemocnicích

Související články