iPhone 13 Pro se nevleze na nabíječku MagSafe Duo!

Kvůli většímu modulu s čočkami fotoaparátu u iPhone 13 Pro to vypadá, že telefon není úplně 100% kompatibilní s loni představenou bezdrátovou nabíječkou MagSafe Duo. To už je letos podruhé, co Apple představil zařízení, které není kompatibilní s doplňkem z loňského roku. Na jaře to byl iPad.

Marques Brownlee, známý YouTuber, který se věnuje technologiím, na Twitteru upozornil na zvláštní situaci, kdy si chcete nechat nabít iPhone 13 Pro na loni představené nabíječce MagSafe Duo. Kvůli většímu a vystouplejšímu modulu s čočkami fotoaparátu se nabíječka na záda telefonu jaksi nevleze. Ještě horší to je, jakmile máte iPhone 13 Pro v krytu.

MagSafe Duo je bezdrátová nabíječka od Applu, která vám umožňuje nabíjet dvě zařízení zároveň. Navíc ji lze složit do malého čtverečku a je tak ideální volbou při častém cestování.

Nevěště ale hlavu – MagSafe Duo pořád dokáže iPhone nabíjet, ale telefon na ni bude ležet tak napůl, navíc opřený o modul fotoaparátu a ještě k tomu ve sklonu. To ale nemění nic na tom, že by se tato situace u doplňku za 4 tisíce korun stávat neměla a firma na takové detaily měla myslet. I na e-shopu Apple uvádí iPhone 13 Pro jako kompatibilní zařízení.

Není to navíc u Applu poprvé, co podobná situace nastala. Na jaře představený iPad Pro se ukázal jako nekompatibilní s loňskou Magic Keyboard, kvůli desetině milimetru v tloušťce zařízení! Opět se jedná o nepříjemnost, přihlédneme-li navíc k ceně klávesnice, která stojí bezmála 10.000 Kč!

Předchozí článek

Podle analytika bude mít iPhone 15 Touch ID na obrazovce a iPhone Fold dorazí v roce 2024

Následující článek

Tip na zajímavou 3in1 redukci.

Související články
Svatba
Číst více

Softwarový inženýr měl na své svatbě Apple Vision Pro, jeho nevěsta z toho byla bez sebe

Svatba je zážitkem na celý život a snad každá nevěsta si přeje mít ze svatby krásné romantické fotky se svým ženichem. Internetem proletěl příběh o svatbě mladého softwarového inženýra Jacoba Wrighta, který nedokázal ani na své vlastní svatbě sejmout ze své hlavy Apple Vision Pro. S tímto zařízením je nafocený na své svatbě i poté, co ho jeho nová nevěsta výslovně požádala, aby ho ze sebe sundal.

South Park: Tentokrát si vzal ostře do parády Apple s iPadem

South Park je animovaný seriál o 4 klucích z Colorada, kteří vidí dospělácký svět svým vlastním "dětským" pohledem. U nás se také kdysi vysílal, nyní tomu tak bohužel není, avšak dá se jednoduše zhlédnout pomocí internetu. Ti kteří ho znají ví, že je trošku peprnější a drsnější než ostatní animované seriály. V posledních řadách se South Park strefuje do aktuálních témat a problémů a opravdu ostrými parodiemi vyvolává rozruch. A protože začíná čerstvá patnáctá řada, koho jiného sejmout v prvním dílu, než samotný Apple.