iOS 5: Jak aktualizovat bez kabelů

iOS 5 se chlubí tím, že už nikdy nebudete muset připojit vaše zařízení k počítači. Jak ale nainstalujete novou aktualizaci?

iOS 5 se chlubí tím, že už nikdy nebudete muset připojit vaše zařízení k počítači. Jak ale nainstalujete novou aktualizaci?

Rozdílové aktualizace obsahují soubory, které obsahují pouze to, co je ve verzi nového. Tyto typy souborů vám umožní stahovat aktualizace rychleji, protože jsou mnohem menší (řádově desítky MB). Tyto aktualizace také nijak nemažou vaše data jako kontakty, e-maily nebo hudbu.

  • Jako první se ujistěte, že máte vytvořenou zálohu zařízení. Aktualizace je dělána tak, že by měla proběhnout bez problémů, ale nikdy nevíte.
  • Jděte do “Nastavení”, “Obecné” a klikněte na “Aktualizace softwaru”. Pokud je nová aktualizace k dispozici, naleznete zde informace o ní. Pokud chcete vaše zařízení aktualizovat, klikněte na “Stáhnout a instalovat”. Pro stažení aktualizace preferujte Wi-Fi (je rychlejší a nebude plýtvat váš datový limit u operátora)
  • Ukáží se podmínky použití, které musíte potvrdit. Pokud má vaše zařízení značně vybitou baterii (méně jak 50%), zapojte zařízení do elektrické sítě, protože aktualizace je náročná na zdroje, a to poslední, co chcete, je, aby se iPhone uprostřed aktualizování vypnul.
  • Po potvrzení podmínek se vám ukáže, kolik už je staženo spolu s předpokládaným zbývajícím časem.
  • Poté, co se aktualizace stáhla, zobrazí se vám okýnko s odpočítáváním, které vás žádá o instalaci a restartování. Vaše aktualizace se začne ověřovat.
  • A to je všechno. Nyní jen už čekejte, až se vaše zařízení restartuje, ukáže se ikona Apple (jablko) spolu s lištou postupu aktualizace (ta zabere několik minut a lišta po nějaké době zmizí), a pak se zařízení samo spustí.

Poznámka: První rozdílová aktualizace 5.0.1. by měla řešit problémy s výdrží baterie, ale bohužel mnoho uživatelů zaznamenalo pravý opak. Apple tuto zprávu oficiálně potvrdil. Zvažte tedy, jestli s aktualizací ještě nepočkat až budou všechny problémy vyřešeny na sto procent.

93 comments
  1. co mam delat kdyz du donastaveni obecne ale aktualizace sofwaru v nabidce nemam ?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Infinity Blade 2: pokračování nabídne perfektní grafiku a nový příběh

Následující článek

National Geographic: speciál o rostoucí populaci zdarma

Související články