Kyslíkový senzor v Apple Watch 6 je stejně dobrý jako nemocniční vybavení

Apple Watch 6 jsou „spolehlivým způsobem“, jak monitorovat saturaci kyslíkem u pacientů s plicními nemocemi. Vyplývá to ze studie University v Sao Paulu. Hodinky by mohly být nápomocné při léčbě. Hodinky Apple Watch Series 6 zavedly do nositelného zařízení senzor krevního kyslíku, který uživatelům poskytuje lepší představu o jejich celkové kondici. Ve studii se zdá, že přidání senzoru Apple by mohlo mít vážné lékařské využití.

Studie z brazilské univerzity v Sao Paulu to publikovala v Nature Magazine a všiml toho portál 9to5Mac, který dal proti sobě Apple Watch 6 a dvojici komerčních pulzních oxymetrů. Pomocí přístrojů bylo analyzováno přibližně 100 pacientů z ambulantní pneumologické kliniky s intersticiálním plicním onemocněním a chronickou obstrukční plicní nemocí.

Hodinky Apple Watch obstály na výbornou

Mezi hodinkami Apple Watch a komerčními oxymetry byly pozorovány „silné pozitivní korelace“ pro vyhodnocení měření tepové frekvence a oxymetrie. Zatímco Apple Watch měly tendenci hlásit v průměru vyšší údaje o oxymetrii, studie „nezaznamenala významné rozdíly“ u hodnot krevního kyslíku a srdeční frekvence.

Studie dospěla k závěru, že „naše výsledky naznačují, že Apple Watch 6 jsou spolehlivým způsobem, jak získat srdeční frekvenci a SPO2 u pacientů s plicními chorobami za kontrolovaných podmínek. Pokrok v technologii smartwatch se stále zlepšuje a studie hodnotící přesnost a spolehlivost v různých hodinkách měly by být prováděny na různé typy nemocí. “

Apple také ve spolupráci s externími organizacemi provádí vlastní studie různých lékařských oblastí. V dubnu se spojila s Washingtonskou univerzitou a chřipkovou studií v Seattlu, aby zjistila, zda Apple Watch dokážou předpovídat nemoci, jako je chřipka nebo jiná respirační onemocnění.

V září zahájila společnost Biogen s Apple a UCLA studii o tom, jak by Apple Watch mohly detekovat příznaky neurologických onemocnění, včetně demence a deprese.

Předchozí článek

Pohled do vnitřností iPhonu 13 Pro odhaluje masivní baterii a lepší pole kamer

Následující článek

Jak dopadl iPhone 13 při crash testu?

Související články

Nový iPhone 4: Apple ztratil prototyp, máme první informace!

Do redakce internetovému magazínu Gizmodo se se dostal prototyp neznámého zařízení, který svým designem velice nápadně připomíná vylepšený iPhone, součástky přístroje na sobě nesou značky Apple a podobná konstrukce doposud nebyla v jiném přístroji k vidění. Apple se dokonce neoficiálně vyjádřil ve smyslu, že skutečně prototyp nového iPhone ztratil a chce ho zpět! Zní to slibně, co říkáte? Všechny novinky a informace o novém iPhone 4 najdete v našem článku.