Kyslíkový senzor v Apple Watch 6 je stejně dobrý jako nemocniční vybavení

Apple Watch 6 jsou „spolehlivým způsobem“, jak monitorovat saturaci kyslíkem u pacientů s plicními nemocemi. Vyplývá to ze studie University v Sao Paulu. Hodinky by mohly být nápomocné při léčbě. Hodinky Apple Watch Series 6 zavedly do nositelného zařízení senzor krevního kyslíku, který uživatelům poskytuje lepší představu o jejich celkové kondici. Ve studii se zdá, že přidání senzoru Apple by mohlo mít vážné lékařské využití.

Studie z brazilské univerzity v Sao Paulu to publikovala v Nature Magazine a všiml toho portál 9to5Mac, který dal proti sobě Apple Watch 6 a dvojici komerčních pulzních oxymetrů. Pomocí přístrojů bylo analyzováno přibližně 100 pacientů z ambulantní pneumologické kliniky s intersticiálním plicním onemocněním a chronickou obstrukční plicní nemocí.

Hodinky Apple Watch obstály na výbornou

Mezi hodinkami Apple Watch a komerčními oxymetry byly pozorovány „silné pozitivní korelace“ pro vyhodnocení měření tepové frekvence a oxymetrie. Zatímco Apple Watch měly tendenci hlásit v průměru vyšší údaje o oxymetrii, studie „nezaznamenala významné rozdíly“ u hodnot krevního kyslíku a srdeční frekvence.

Studie dospěla k závěru, že „naše výsledky naznačují, že Apple Watch 6 jsou spolehlivým způsobem, jak získat srdeční frekvenci a SPO2 u pacientů s plicními chorobami za kontrolovaných podmínek. Pokrok v technologii smartwatch se stále zlepšuje a studie hodnotící přesnost a spolehlivost v různých hodinkách měly by být prováděny na různé typy nemocí. “

Apple také ve spolupráci s externími organizacemi provádí vlastní studie různých lékařských oblastí. V dubnu se spojila s Washingtonskou univerzitou a chřipkovou studií v Seattlu, aby zjistila, zda Apple Watch dokážou předpovídat nemoci, jako je chřipka nebo jiná respirační onemocnění.

V září zahájila společnost Biogen s Apple a UCLA studii o tom, jak by Apple Watch mohly detekovat příznaky neurologických onemocnění, včetně demence a deprese.

Předchozí článek

Pohled do vnitřností iPhonu 13 Pro odhaluje masivní baterii a lepší pole kamer

Následující článek

Jak dopadl iPhone 13 při crash testu?

Související články

Turnaj v Train Conductor: Vyhlášení výsledků

Jak asi všichni víte, probíhala na našem webu soutěž o sluchátka iLuv v hodnotě 899,-. Byl to těžký boj. Pořadí se ze dne na den dost razantně měnilo, avšak výherce byl jen jediný a to Karel Sova alias krtec3k s 135 811 body. Na prvním místě byl již od Soboty a to mu naštěstí vydrželo.