Apple plánuje od poloviny roku 2023 vyrábět MacBooky ve Vietnamu

Po výrobních testech ve vietnamském závodě Foxconnu Apple údajně poprvé přesune výrobu MacBooků Pro do této země. V rámci plánů na snížení závislosti na Číně Apple již dříve zkoumal výrobu MacBooku Pro ve Vietnamu. Nyní nová zpráva říká, že po testovacích běhech Apple plánuje v zemi vyrábět několik modelů MacBooků Pro přibližně od května 2023.

Cílem je přesun mimo Čínu

Podle Nikkei Asia složitost výroby MacBooku Pro znamená, že přesun trval déle, než tomu bylo u iPadu a AirPods.

“Po přesunech výroby MacBooků,” řekl blíže nespecifikovaný zdroj Nikkei Asia, “všechny vlajkové produkty společnosti Apple budou mít v zásadě ještě jedno výrobní místo mimo Čínu s iPhony v Indii a MacBooky, Apple Watch a iPady ve Vietnamu.”

„To, co Apple nyní chce, je možnost ‚mimo Čínu‘ pro alespoň část výroby všech svých produktů,“ pokračoval zdroj.

Samostatně Foxconn v srpnu 2022 oznámil, že plánuje investovat 300 milionů dolarů do rozšíření svých zařízení v Severním Vietnamu. V roce 2021 místní úřady schválily novou továrnu Foxconn za 270 milionů dolarů.

V prosinci 2022 vyšlo najevo, že Apple urychluje své plány na přesunutí části svého dodavatelského řetězce z Číny. Tento krok následuje jak po dříve rostoucích obchodních sporech mezi USA a Čínou, tak v nedávné době po vážných výpadcích elektřiny a uzamčení COVID v zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Prodej chytrých hodinek Apple Watch Ultra zaznamenal rychlý růst na čínském trhu

Následující článek

Apple má velké problémy s CarPlay

Související články

Liquipel: získejte voděodolný iPhone za příplatek $59

Na letošním veletrhu CES byla kromě již tradičního příslušenství pro zařízení od Apple představena i jedna opravdu revoluční novinka, která vypadá natolik dobře, až se jeví jako neuvěřitelná. Firma Liquipel zde totiž prezentovala stejnojmenou technologii, díky které dokáže ochránit elektronická zařízení od poškození pří styku s vodou.