Apple plánuje od poloviny roku 2023 vyrábět MacBooky ve Vietnamu

Po výrobních testech ve vietnamském závodě Foxconnu Apple údajně poprvé přesune výrobu MacBooků Pro do této země. V rámci plánů na snížení závislosti na Číně Apple již dříve zkoumal výrobu MacBooku Pro ve Vietnamu. Nyní nová zpráva říká, že po testovacích běhech Apple plánuje v zemi vyrábět několik modelů MacBooků Pro přibližně od května 2023.

Cílem je přesun mimo Čínu

Podle Nikkei Asia složitost výroby MacBooku Pro znamená, že přesun trval déle, než tomu bylo u iPadu a AirPods.

“Po přesunech výroby MacBooků,” řekl blíže nespecifikovaný zdroj Nikkei Asia, “všechny vlajkové produkty společnosti Apple budou mít v zásadě ještě jedno výrobní místo mimo Čínu s iPhony v Indii a MacBooky, Apple Watch a iPady ve Vietnamu.”

„To, co Apple nyní chce, je možnost ‚mimo Čínu‘ pro alespoň část výroby všech svých produktů,“ pokračoval zdroj.

Samostatně Foxconn v srpnu 2022 oznámil, že plánuje investovat 300 milionů dolarů do rozšíření svých zařízení v Severním Vietnamu. V roce 2021 místní úřady schválily novou továrnu Foxconn za 270 milionů dolarů.

V prosinci 2022 vyšlo najevo, že Apple urychluje své plány na přesunutí části svého dodavatelského řetězce z Číny. Tento krok následuje jak po dříve rostoucích obchodních sporech mezi USA a Čínou, tak v nedávné době po vážných výpadcích elektřiny a uzamčení COVID v zemi.

Předchozí článek

Prodej chytrých hodinek Apple Watch Ultra zaznamenal rychlý růst na čínském trhu

Následující článek

Apple má velké problémy s CarPlay

Související články

3.000 fanoušků iPhoneTips: rozdáváme dárky za více jak 2 tisíce!

Včera iPhoneTips.cz zdodalo další metu na sociální síti Facebook a to tak, že překročilo hranici 3.000 fanoušků!. Komunitu tvoří nejen čestí a slovenští fanoušci, ale také několik majitelů iPhone žijících ve Velké Británii, USA, nebo třeba Nizozemí. Všichni členové mají v oblibě značku Apple a samozřejmě také iPhoneTips, za což vám chceme poděkovat. Jak? Dáme vám vouchery na opravu iPhone za více jak 2.000 Kč!
Baterie
Číst více

Podle Applu je baterie iPhonu 15 odolnější, než se původně myslelo

Apple aktualizoval svá očekávání ohledně výdrže baterie iPhonu 15 a iPhonu 15 Pro, přičemž společnost uvedla, že poskytuje dvojnásobek dříve předpokládaných nabíjecích cyklů. Kapacita baterie byla pro uživatele iPhonů vždy problémem , někteří si stěžovali, že baterie jejich smartphonu nevydrží v průběhu času tolik nabití, jak by očekávali. Zatímco Apple již dříve nastínil svá očekávání, jak dlouho by měla baterie vydržet, nyní své tvrzení zdvojnásobil.