WolframAlpha: vyhledávač, který vám rozumí

WolframAlpha vám nabídne něco mimořádného. Je to neocenitelný zdroj odpovědí na všemožné otázky jak v iPhone, tak v iPad.

WolframAlpha sice není zdarma, ale vyžaduje jen malou investici za to, co vám dokáže naservírovat za informace. Lidé, kteří webové stránky WolframAlpha.com znají, budou přesně vědět jakým neocenitelným zdrojem odpovědí na všemožné otázky Wolfram je. Pojďme se podívat na aplikaci pro iPhone a iPad.

Pokud by mohlo jedno slovo charakterizovat, jaké informace WolframAlpha poskytuje, je to slovo objektivní. Veškerý obsah je kontrolován přímo vývojáři, databáze informací je tvořena manuálně, nejedná se tedy o vyhledávání odkazů na extérních stránkách.

Skvělou věcí na aplikaci pro iPhone je to, že své otázky můžete pokládat přirozeně a lidsky. Už se nemusíte trápit vymýšlením ideálního vyhledávacího řetězce, stačí se zeptat, jako kdyby jste se ptali člověka vedle vás. Položte tedy svojí otázku a možná budete i překvapeni, jak přesnou odpověď vám WolframAlpha dá. Kvalita služby je dokázána i tím, že její databázi využívá právě funkce Siri, hlasové ovládání v novém iPhone 4S.

Databáze znalostí je obrovská a skutečně různorodá, takže možná budete jen několik minut zkoušet, co všechno WolframAlpha ví. Chcete třeba vědět, kolik bílkovin má losos? Zajímá vás, nějaký až absurdní statistický údaj, který v atlase ani omylem nenajdete? Zajímá vás, kde jste ve vašem výpočtu složité nerovnice udělali chybu? Bez ohledu na to, co potřebujete, WolframAlpha vám může pomoci. Pro inspiraci se můžete podívat na oficiální příklady dotazů.

Proč ale stojí za to, platit za aplikaci, když je k dispozici na internetu ten samý vyhledávač? Tedy kromě toho, že je její uživatelské prostředí příjemnější a rychlejší. Zaprvé, všechny odpovědi jsou na internetu generovány jako obrázky GIF, které v Safari svou velikost nemění, aplikace to dokáže. Také vkládání složitějšch výrazů, kde se vyskytují kromě čísel i různé symboly, je na normální iPhone klávesnici peklo. Aplikace WolframAlpha nabízí speciální klávesnici, se všemi symboly, které by si náročný uživatel mohl přát. Svoje vyhledávání můžete také zazáložkovat, poslat emailem nebo publikovat na Twitteru nebo Facebooku.

WolframAlpha je vynikající službou a aplikace na iPhone poskytuje některé zajímavé funkce, které vám používání této databáze jistě zpříjemní. Pokud si nejste jisti, jestli se vám vyplatí, nechte si trochu času a vyzkoušejte stránky WolframAlpha na počítači nebo v Safari a pak se rozhodněte. Nevýhodou je bohužel absence češtiny a nutnost připojení na internet.

WolframAlpha – 1,59 € –  AppStore link (Universal)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Finanční výsledky: 17 milionů iPhonů je pro investory zklamáním

Následující článek

Anthill: perfektní strategie s mravenci v hlavní roli

Související články

Magic Trackpad: Apple představil revoluční novinku. Nahradí myš?

Apple včera poměrně v tichosti aktualizoval jejich store, který obohatil o několik novinek. Dočkali jsme se inovovaných iMaců, výkonem přeplněných Maců Pro, nového 27" LED Cinema displeje, nabíječky AA baterií přímo od Apple a unikátního Magic Trackpadu. Právě Magic Trackpad je určitě nejzajímavější, proto jí věnujeme tento článek.