Internet za poslední týden #4

Po trochu delší době vychází už spíše občasník Internet za poslední týden. Dnes to bude spíše takový “Applovský speciál”, o to ironičtější je, že jsme právě na stránce zabývající se touto firmou. Kdo četl ale předchozí díly, tak ví, že to je většinou takové obecné shrnutí celého světa a všech firem.

iPhone 7 bez 3,5 mm jacku na sluchátka?

Tato zpráva je skloňována čím dál častěji po celém světě. Apple prý nechce do nového iPhonu zakomponovat 3,5 mm jack na sluchátka, ale místo toho vyvinout taková, která se budou připojovat přes Lightning konektor, nebo třeba bezdrátově. Podle posledních úniků přesně taková Apple právě testuje. Mě osobně to přijde návrat ke starým Ericssonům, ale co už. Na internetu dokonce koluje on-line petice, kde lidé “podepisují” návrh o zachování designu iPhonu a ponechání jacku na sluchátka. Připojilo se již více, než 200.000 lidí a číslo pořád narůstá. Jako obvykle tyto návrhy jablečná firma nevyslyší.IMG_3294

Zaregistrována doména Apple.car

Během tohoto týdne se ale nejvíce psalo o nově zaregistrované doméně právě applem, kterou je právě Apple.car. Doména je zatím pochopitelně neaktivní, ale naznačovat to něco může. Začíná Apple opravdu pracovat na svém novém (ne-li autonomním) voze, nebo je to jen “pojistka” proti tomu, aby tuto adresu někdo zneužil a vytvořil nové, falešné, ale spolehlivě vypadající stránky pro auto od Applu? Nabízí se také možnost, že je tato stránka určená pro systém Apple CarPlay, který využívá ve svých vozech firma VolksWagen. Každopádně se necháme překvapit a uvidíme, jak s touto situací Apple naloží.

Proměny v Apple Campusu 2 Spaceship

Ne příliš výrazné téma, ale za zmínku také stojí. V průběhu týdne veřejnost dostala nová videa a snímky ze stavby sídla Applu zvaném Spaceship. Vypadá to, že práce jde hezky od ruky a napovídají tomu i nově nainstalované panely ze skla. Vjezdy do garáží budou kryty stromy, což bude působit -jak vždy- ekologicky. Pokud jde o samotnou budovu, tak na většině místech jsou už všechna patra hotová. Tak co myslíte, bude tato budova jak se často říká skvostem? Posuďte sami, přikládám video.

Předchozí článek

Apple Watch přichází do ČR! Známe ceny a data.

Následující článek

Virtuální realita s Homido VR

Související články