OS X Lion: hotovo, říká Apple vydáním Golden Masteru

Pokud s nadšením čekáte na nový OS X Lion, pak pro Vás máme zprávu, která Vás zcelajistě potěší. OS X Lion se totiž právě dostal do fáze Golden Masteru a to znamená jediné – je prakticky připraven pro vydání.

Pokud s nadšením čekáte na nový OS X Lion, pak pro Vás máme zprávu, která Vás zcelajistě potěší. OS X Lion se totiž právě dostal do fáze Golden Masteru a to znamená jediné – je prakticky připraven pro vydání.

Samozřejmě ho není třeba ještě hledat v Mac App Store – prodleva mezi vydáním Golden Masteru a verze mezi širokou veřejnost přecijen nejspíše bude, ať už ve dnech či dokonce týdnech. I v některých případech po vydání fáze Golden Master se totiž našla nějaká chyba, která zabránila brzkému vydání a samotný start byl odložen – doufejme ale, že to se s novým OS X Lion nestane.

Pokud máte potřebu nějakých příprav na update vašeho operačního systému, nebo popř. pokud ho provádíte prvně, pak Vás můžeme utvrdit, že se nejedná o nic složitého. Není třeba nic zálohovat, pouze spustit instalační soubor, který Vás již provede zbytkem procesu. Po jeho dokončení Vám nabootuje systém v nové verzi, ovšem v původním nastavení, které jste zanechali před updatem.

Pokud máte strach, že budete potřebovat instalační médium, které v tomto případě bude nemožné koupit, také nemusíte zoufat. Apple samozřejmě nabízí jednoduché vypálení tohoto média, jehož obraz by měl být stáhnut z Mac App Store.

OS X Lion se tedy objeví již zanedlouho pouze na Mac App Store (krabicovou verzi nebude možno zakoupit) s cenovkou pouhých $29 (v přepočtu necelých 500 Kč). Těšíte se?

8 comments
  1. To sakra, že se těším. Obzvlášť když Snow Leopard měl hodně co dohánět za Windows 7, jak co do ovládání tak co do performance.

  2. Mam narok na free update, ked som si kupil iMac pred 2 dnami ? 

  3. Znamená to že po upgradu na Lion mi zůstanou v systému nainstalované aplikace tak jak jsem je měl? Včetně mých ostatních dat?

  4. jak nainstaluji liona zdarma? koupen macbook( nový, ale starý model) v polovině června

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Battlefield Bad Company 2 HD: FPS řežba, která má na víc

Následující článek

Instagram: průvodce nejlepších webových služeb

Související články

iPad: první video-recenze tabletu od Apple

První dubnovou zprávu věnujeme iPadu a skvělé video-recenzi, kterou připravil uznávaný PCMAG. Ikdyž je recenze v angličtině, myslím, že i pro začátečníky nebude problém porozumět. Ve videu najdete hezké detaily jak samotného tabletu, tak operačního systému, nebo třeba GT Racing.