Fruit Ninja – Puss in Boots: nejisté pokračování hení legendy

Recenze hry Fruit Ninja: Puss in Boots, upoutávky na stejnojmenný film, která ale nenabízí příliš mnoho obsahu a kvůli tomu vám vydrží jen pár desítek minut.

Všichni určitě znáte hru Fruit Ninja, ve které se prosekáváte hromadou létajícího ovoce, provádíte komba a sbíráte cenné body. Pokud ne, tak jste zřejmě nikdy nebyli na App Store v herní sekci. Fruit Ninja se nyní dočkal pokračování, i když je otázkou, zda se dá o pokračování vůbec mluvit. Fruit Ninja: Puss in Boots je totiž hrou na stejných principech původního dílu, ale na téma nového stejnojmeného filmu, který se nyní dostává do amerických kin.

Pokud jste viděli Shreka, tak si určitě pamatujete na kocoura v botách, který se profiloval jeho neohrožený bojovník ve stylu Zorra, ovšem v krizových situacích se tak příliš nechoval. Tato postava se nyní dočkala “vlastního” filmu, jehož je hlavním hrdinou – film se jmenuje “Puss in Boots” a producenti tohoto filmu se domluvili s vývojářským studiem Halfbrick na vytvoření tematické hry.

Původní hra Fruit Ninja se sice od svého dnes již poměrně dávného vydání dočkala několika updatů s novým obsahem, mimo jiné třeba novým herním módem, ovšem posledních pár měsíců se ohledně této hry neděje nic a vypadá to, že ji již v Halfbricku, co se týče nových updatů, odepsali. Hráči této hry, kteří se počítají na miliony, tak očekávají nějaké novinky.

Verze s kocourem v botách zřejmě nemá být plnohodnotnou hrou, i když se tak cenově tváří, ovšem i tak je pro mě trošku zklamáním. Hra totiž nabídne pouze dva módy, z nichž nový je jen jeden. První mód “Desperado” je totiž prakticky stejný jako základní mód v původní hře, tedy “rozsekejte co nejvíc ovoce, než vám tři kusy upadnou”. Na chvíli to zabaví, ale není to úplně ono.

Druhým módem je “Bandito”, který je už o poznání zajímavější. Hra v něm nabídne tři “akty”, z nichž každý obsahuje 4 různé úkoly. A když píšu různé, tak myslím opravdu různé – tu budete rozsekávat obří mango na milion malých kousků, tamhle zase číhat za okenicemi a čekat, zda na vás vybafne bomba nebo ovoce. Nepodaří-li se vám za zhruba 20 sekund, co každý úkol trvá, posekat určitý počet ovoce nebo seknete-li do bomby, ztrácíte jeden život – ty jsou ale společné pro všechny tři akty, tak si je šetřete.

A to je všechno. Hra sice ještě nabídne pár odemykatelných měčů či kočičích drápů a několik pozadí, ale to určitě nevyrovná fakt, že vás zabaví zhruba na 20 minut. Nezachrání to ani zhruba dvacítka achievementů.

Nevím tedy, co si o této hře myslet. Pokud má být plnohodnotným pokračováním, obsahuje až žalostně málo obsahu, a pokud má být pouhu upoutávkou k filmu, tak nechápu, proč třeba není hra nabízena jako universal app za 79 centů. Pokud jste skalními fanoušky, tak tuto “kocouří” verzi možná oceníte, ovšem je-li pro vás Fruit Ninja jen příležitosnou záležitostí, nebude tato hra zřejmě pro vás. Moje hodnocení: 50%. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.

Fruit Ninja: Puss in Boots – 0,79€ – App Store link (iPhone)

Fruit Ninja: Puss in Boots HD – 1,59€ – App Store link (iPad)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-fbIiQcug38[/youtube]

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Where's My Water: perfektní logická hra pro celou rodinu

Následující článek

IMDB Trivia: kolik toho víte o filmech?

Související články